Priscilla Lewisová (†21) zomrela brutálnou smrťou v roku 1996 a odvtedy jej príbuzní neprestávali dúfali, že sa polícii podarí jej vraha dopadnúť. Nakoniec k nemu vyšetrovateľa po dlhých rokoch doviedli testy DNA. Kriminalisti ho ale našli vo väzení.

Mladá žena menom Priscilla toho osudného dňa pracovala ako obvykle na svojej smene v reštaurácii v kalifornskom Crockette. Počas práce si odskočila na záchod. Keď sa dlhší čas nevracala, kolegovia nešťastnú Priscillu našli na toaletách brutálne uškrtenú a s hlavou v záchodovej mise.

Danny Lamont Hamilton (51) si už odpykáva trest v celkovej výške 295 rokov

Priscillin bratranec Troy Kinslow v roku 2019 poskytol o smrti drahej príbuznej rozhovor miestnej televízii. „Leží to nad týmto mestom ako čierny mrak,” tiekli Troyovi slzy. „Bolo to strašné,“ dodal. Vtedy vyšetrovatelia vliali pozostalým nádej aspoň v to, že skutok dôjde zaslúženého trestu, keď páchateľa usvedčia zdokonalené testy DNA, uviedol New York Post.

Priscillin bratranec Troy Kinslow

Kamarátka Priscilly Jennifer Sylvestreová pevne verila, že testy nakoniec budú úspešné. „Dúfam v to,” uviedla v roku 2019. „Viete, bolo to skvelé dievča, milé a všetko, ale určite sa nedalo len tak. Bola to bojovníčka. Určite jej zostala pod nechtami nejaká DNA vraha. Stopercentne sa bránila, či už toho človeka poznala, alebo nie. Úplne vylučujem, že by dala svoj život lacno,“ povedala o kamarátke Jennifer.

Brutálna vražda bývalej učiteľky! Dve monštrá (16 a 18) ju zavraždili pre pár euro!

Po 25 rokoch blízki zavraždenej servírky dostali odpoveď. Nedá sa síce úplne povedať, že spadla klietka, testy DNA ale zafungovali. Ich výsledky totiž vyšetrovatelia spárovali s DNA ťažkého zločinca Dannyho Lamonta Hamiltona (51), ktorý si už nejaký ten rok odpykáva trest v celkovej výške 295 rokov vo väznici v San Diegu. Odsúdený bol za sexuálne delikty, ktoré s prípadom Priscilly priamo nesúviseli.

Vraždiace monštrá: Gertrude Baniszewski *19. 9. 1929 – 16. 6. 1990

Aj tak je to pre rodinu a kamarátov aspoň čiastočná úľava v ich utrpení, ktoré museli viac ako dve dekády prežívať. „Uzavrelo sa to,“ povedal milovaný bratranec Priscilly Troy. „Nevráti ju nám to, nikdy ju už neuvidíme, ale pre mňa sa to týmto uzavrelo,“ rozplakal sa Troy.