Dievčaťu našli 60 mravcov v oku, lekári nechápu, ako sa tam dostali

1439

S kurióznym prípadom sa nedávno stretli lekári v indickom štáte Karnataka. Jedenásťročnému dievčaťu sťažujúcej sa na svrbenie a bolesť v očiach bolo spod viečok vybratých šesťdesiat mŕtvych mravcov.

Jedenásťročné indické dievča, uvádzaná v novinách len pod svojím krstným menom Asvini, si niekoľko dní sťažovala rodičom na svrbenie a bolesť v očiach. Keď jej rodičia prezreli oči, našli pod očným viečkom jedného mravca. Rodina žijúca v dedine Nellingeri pri meste Belthangady to sprvu nebrala vážne. Mysleli si, že sa jej mravec dostala do oka v čase, keď dievča spalo. Keď ale bolesti neustávali a stále jej v očiach objavovali ďalších mŕtvych mravcov, rozhodli sa s dcérou navštíviť miestnu nemocnicu.

Podľa tamojšieho lekára mravce vliezli dievčaťu do ucha. Lekár predpísal očné kvapky, lenže tie dievčaťu v jej ťažkostiach nijako neuľavilo. Denne sa v jej očiach objavovalo päť až šesť mŕtvych mravcov, doteraz ich bolo napočítaných celkom šesťdesiat. Lekári na očnej klinike, kam rodičia neskôr dievčinu priviedli, boli zjavne v rozpakoch a vyhlásili, že nevedia, ako si tento fenomén vysvetliť.

Asvininy rodičia sa obávajú, že ich dcéru posadol zlý duch. Odvolávajú sa na istého astrológa, ktorý im oznámil, že mravce v očiach ich dcéry sú dielom hadieho prekliatia zvaného Naga Dosa.

Divné úmrtia 16: Polícia našla mŕtveho svedka po troch dňoch. Jeho telo bolo na toalete v budove súdu!

National Geographic zverejnil listinu nepríjemných tvorov, ktoré sa ľuďom môžu dostať do tela. Najčastejšími votrelci sú napríklad šváby, ale tiež odhalili mravcov, osy alebo lienky. V článku uverejnenom na webových stránkach University of Rochester Medical Center (URMC) je uvedené, že „hmyz sa môže dostať dieťaťu do ucha počas jeho spánku“.