Divné úmrtia 46: Tragédia na parkúrovej súťaži! Po páde zomrela jazdkyňa (†55)

886

Po páde z koňa po parkúrovej súťaži v Neratove na Pardubicku v nedeľu popoludní zomrela päťdesiatpäťročná jazdkyňa. Kôň na ňu šliapol a poranil ju tak vážne, že zraneniam aj napriek snahe záchranárov podľahla.

„Jednalo sa o účastníčku našich pretekov, ktorá sa s nami dohodla, že po skončení poslednej súťaže ešte absolvuje tréningovo niekoľko skokov so svojim druhým koňom. Pripravovala sa s trénerom na opracovisku, kde došlo k nešťastnému pádu. Ihneď u nej bola zdravotníčka, ktorá ešte zo závodiska neodišla, a začala resuscitáciu. Bohužiaľ zranenia boli natoľko vážne, že sa jazdkyni nepodarilo zachrániť,“ popísal okolnosti tragickej udalosti zdrvený riaditeľ pretekov Tomáš Kocián z usporiadateľskej stajne podľa webu Jezdci.cz

Divné úmrtia 45: Muža počas močenia zabila letiaca krava.

„Podľa zistenia policajného vyšetrovateľa sa žena pri tréningovej jazde zrejme neudržala v sedle koňa, pred preskočením prekážky spadla na zem a kôň na ňu šliapol tak nešťastne, že utrpela zranenia nezlučiteľné so životom. Na zistenie presnej príčiny smrti bola nariadená pitva,“ povedala policajná hovorkyňa Janovská.

Kone a psy zo zadlžené farmy nikdy nepoznali ľudský dotyk

Záchranári mali na mieste nešťastia dve posádky, žiadali o rýchly transport vrtuľníkom do Hradca Králové. Resuscitácia bohužiaľ úspešná nebola, uviedla hovorkyňa pardubických záchranárov Alena Kisiala.