Divné úmrtia 47: Kuriózna smrť talianskeho podnikateľa, ktorého zasypalo 25 tisíc kôl parmezánu!

697

Jeden taliansky podnikateľ v nedeľu večer zomrel, keď sa na neho zrútili regály s 25.000 kolesami tvrdého syra parmezánového typu Grana Padano. Informujú o tom tlačové agentúry. Záchranárom trvalo pol dňa, kým syry odpratali a našli telo sedemdesiatštyriročného muža.

Podnikateľ zahynul, keď vo svojom sklade pri meste Bergamo manipuloval s automatizovanými regálmi. Podľa prvej hypotézy vyšetrovateľov sa zrejme zrútil najvyšší regál, ktorý potom vyvolal dominový efekt. Muž bol v sklade sám.

Divné úmrtia 46: Tragédia na parkúrovej súťaži! Po páde zomrela jazdkyňa (†55)

„Museli sme premiestniť syry a regály ručne. Trvalo nám 12 hodín, kým sme ho našli,“ povedal agentúre AFP šéf oblastných hasičov Antonio Dusi.

Na zemi skončilo zhruba 25.000 kôl syra Grana Padano. Popri úmrtí tak zrútené regály spôsobili aj výrazné ekonomické škody, píše miestna tlač.

Divné úmrtia 43: Muža (†66) zabil agresívny kohút! Po útoku mal pazúry od krvi

Jedno kolo Grana Padano váži v priemere 28 kilogramov. Od slávneho parmezánu, ktorý sa predáva pod názvom Parmigiano Reggiano, sa tento syr líši typom používaného kravského mlieka, ďaleko širším územím, kde sa smie vyrábať, aj miernejšou reguláciou potravy, ktorú smú dostávať kravy.

Divné úmrtia 23: Mŕtva starenka dostávala penziu a ďalej platila účty. Telo našli po 15 rokoch vo vani!