Veľké latexové héliom naplnené balóniky predčasne ukončili život malej oslávenkyne. Matku by vraj ani vo sne nenapadlo, že by nevinný darček mohol jej dcéru zabiť. Channa Kelly teraz na sociálnych sieťach varuje ostatných rodičov pred používaním podobných výrobkov.

Malá Alexandra Hope Kelly nedávno oslávila svoje siedme narodeniny. Po narodeninovej oslave jej doma okrem darčeka zostalo aj veľa héliových balónikov. Dievčatko bavilo balóniky postupne praskať, a tak poprosilo svoju matku, či by nemohlo prasknúť ten najväčší, číslo 7. Matka jej to bez väčších rozpakov povolila a medzitým odišla do vedľajšej miestnosti, kde na nejaký čas zaspala. Akonáhle sa prebudila, nemohla uveriť vlastným očiam. Na zemi ležalo bezvládne telíčko jej dcéry.

Divné úmrtia 38: Právnik sa na súde sám zastrelil, keď sa snažil dokázať nevinu mandanta

Chana si najskôr myslela, že jej dcéra len spí. Vzápätí si ale s hrôzou uvedomila, že dcére prasknutý balónik priľnul k tvári. Matka jej hneď latex z hlavy odstránila, ale telo dievčaťa už bolo bezvládne. Záchranári napriek početným pokusom už dieťa zachrániť nedokázali. Doteraz nie je jasné, čo bolo presnou príčinou smrti. V hre je, ako otrava héliom, tak udusenie latexom.

Divné úmrtia 47: Kuriózna smrť talianskeho podnikateľa, ktorého zasypalo 25 tisíc kôl parmezánu!

Chana ostatným rodičom odkázala, aby si dávali väčší pozor aj na také zdanlivo neškodné veci, ako sú balóniky.

V nedeľu, 1. októbra sa celý môj svet zrútil len preto, že som si nebola vedomá rizík spojených s týmto typom balónikov… Dúfam a modlím sa, že zdieľaním môjho príbehu sa podarí predísť ďalším detským úmrtiam. Nikomu by som nepriala, aby si prechádzal touto bolesťou a utrpením, ktoré so sebou strata dieťaťa prináša,“ popisuje skúsenosť na svojom facebookovom profile.