Život modeliek nie je žiadny med. Roky odriekania a tvrdej práce sa ale mnohým oplatia. Existujú ale aj modelky, ktoré skončili skutočne tragicky.

 

Gia Carangi bola jednou z prvej naozajstných supermodeliek – fotila pre Dior, Armani aj Versace. Ale spolu so slávou sa len prehĺbili jej dávne problémy s drogami. Peniaze, neustály stres a nakoniec aj strata životnej lásky ju priviedli až k heroínu. A jej sláva začala upadať – bola nespoľahlivá a všade na rukách mala vpichy od ihiel. Nakoniec skončila medzi bezdomovcami. Len pár mesiacov pred smrťou jej lekári diagnostikovali AIDS. Zomrela iba v 26 rokoch.

Lucy Gordon, slávu jej mal priniesť Gainsbourg

Lucy Gordon modeling brala len ako vstupnú bránu do sveta herectva – napriek tomu pred fotoaparátom excelovala. Neskôr sa začali hrnúť ponuky na drobnejšie role vo filmoch, slávu jej mal priniesť Gainsbourg. Lenže tesne pred premiérou filmu ju objavili obesenú v jej parížskom byte. Prečo to urobila sa dodnes presne nevie.

2012 ale stretla osudového muža – hendikepovaného atléta Oscara Pistoriusa

Reeva Steenkamp pracovala ako modelka, hoci mala vyštudované práva. V Kapskom meste, kde žila, platila za veľkú celebritu, ktorá prorokovala skvelú kariéru. Roku 2012 ale stretla osudového muža – hendikepovaného atléta Oscara Pistoriusa. Sotva po troch mesiacoch známosti ju ale Pistorius zastrelil. Za úkladnú vraždu skončil vo väzení, športovec ale aj pred súdom tvrdil, že išlo o nešťastnú náhodu – myslel si totiž, že je doma lupič a preto strieľal aj napriek zatvoreným dverám. Za nimi ale bola Reeva.

Krutá smrť modelky! Zavraždil ju muž, ktorého mŕtvolu našli na poli, alebo je to ďalšia obeť?