„Počas posledných dní premýšľam ako vás správne pozdraviť, pretože sa nedá hovoriť dobré ráno, nie, to nie je pravda. Každý náš deň je totiž nedobrý, dnes hovorím v mene svojich občanov, ktorí obhajujú svoje životy,“ povedal dnes ukrajinský prezident Volodomyr Zelenskyj počas svojho prejavu, ktorý sa prednášal v európskom parlamente krátko po poludní. Jeho prejav vyvolal potlesk v stoji.

„Museli sme zaplatiť príliš vysokú cenu, platili sme životmi ľudí, platíme za vojnu. Viete. Ja nečítam pripravený text z papiera, pretože chcem hovoriť o realite ktorá vládne v mojej krajine. Chcem vám priblížiť, ako vyzerá život v mojej krajine. Dnes platíme príliš vysokú cenu za to, že chceme vyznávať rovnaké hodnoty ako vy v Európe. Uisťujem Vás, že Ukrajinci sú neobyčajní ľudia. Hovoríme, že zvíťazíme a som rád, že to nielen počujete, ale aj vidíte,“ pokračoval.

V Melitopole bránia civilisti prejazdu ďalších ruských vojsk, ako ukázalo video na sociálnych sieťach…

Zelenskyj spomenul, že má len niekoľko minút, pretože sa neustále bojuje, všade sú počuť výbuchy. Uviedol, že predovšetkým Charkov zažíval desivé ráno. Aj z pohľadu toho, že po nich strieľali ľudia, s ktorými sa roky priatelili. „Bojujeme. Bojujeme o svoju vlasť a slobodu. Bez ohľadu na to, že sú obkľúčené najväčšie mestá našej krajiny. Nikto do našich miest nevstúpi,“ povedal. „Nás nikto nezlomí!“

Ruská loď dostala nakladačku od Gruzíncov! Nemáte palivo? Použite pádla a choďte do prdele, okupanti!