Dlhé štyri roky strávila dnes dvadsaťšesťročná Češka Tereza H. v drsnom pakistanskom väzení Kot Lakhpat. Blondínka bola nepravomocne odsúdená za údajné pašovanie drog. Rozsudok vtedy mladú Češku zdrvil. Ako uviedla v novom videu, podmienky za mrežami boli otrasné. Tereza sa o pobyte dlho rozhovorila a z jej slov mrazí.

V súčasnosti žije Tereza H. v Českej republike a podľa všetkého je šťastná. „Mám prácu, mám priateľa a zafarbila som sa zase na blond,“ usilovala sa na novom videu známa rodáčka z Uherského Hradište. Spomienky z pakistanskej basy sú pre ňu vraj stále veľmi čerstvé. „Človek, ktorý je štyri roky vo väzení, si musí zase zvykať na to socializovanie,“ vysvetlila na sociálnej sieti Herohero.

Na vzdychy ako och a ach cudzí jazyk vedieť nemusíte! Tereza H. šokovala rozprávaním o kariére spoločníčky

Podľa nej nejde o nič ľahké. „Obdivujem toho človeka, ktorý príde von z basy a je úplne v pohode,“ uviedla Tereza. „Mám to stále v sebe. Sem tam si spomeniem, ako nás budili, ako tam mlátili dievčatá a aká tam bola zima,“ opisovala drsné podmienky.

A čo viac, za mrežami bola niekoľkokrát chorá. „Nemala som žiadnu lekársku pomoc, musela som si pomáhať sama, plakala som,“ prezradila. Ako dodala, spomienok na príšerné zážitky sa nezbaví. „Budem to v sebe mať do konca života,“ myslí si.

Terezina kalvária nekončí! Odmietli jej vrátiť pas! Prípad ide na Najvyšší súd!

Ako tiež Blesk informoval, Tereza sa obsiahle zverila o svojich strastiach už skôr. „Mohli ste mať bolesť hlavy alebo tuberkulózu. Leto bolo v pokoji, horúco ako v saune, tak som tú chrípku čoskoro vypotila. Ale v zime? Nezohriala ma deka, ani mikina, ani horúci čaj. A do toho nádcha a kašeľ,“ opisovala svoje utrpenie.

„Niekedy sa mi stane, že zatvorím oči a zase cítim to, čo tam. Ako nám bolo hrozne. Bez rodiny, zatvorené ako zvieratká, ponižovanie. A také myšlienky sa snažím hneď striasť z hlavy, ale niekedy to neprejde hneď,“ dodala Tereza H.

Vo väzení nakoniec Češka strávila štyri roky. Verdikt súdu bol však neprávomocný, Tereza stále trvala na svojej nevine a odvolala sa. Než bol ale vynesený ďalší rozsudok, ubehli takmer tri roky, ktoré Tereza strávila v kriminále.

Balík kokaínu našiel v lese medveď skôr ako pašeráci…

Nakoniec sa na Tereze usmialo šťastie. V novembri roku 2021 súd konečne vypočul argumenty jej právnika a Češku oslobodil obvinenia. Colníci, ktorí v roku 2018 dievča zadržali, totiž výrazne chybovali pri manipulácii s látkou nájdenou v kufri.