Dobre načasovaný trest. Cristiana Ronalda poslal ,Madrid´ v deň zápasu so Španielskom na dva roky do väzenia

1639

Cristiano Ronaldo dostal v Španielsku za daňové úniky po dohode s úradmi trest na dva roky väzenia. Za mreže portugalská hviezda Realu Madrid nemusí ísť, keďže podľa španielskych zákonov si môžu odsúdení za nenásilné činy s doteraz čistým registrom odpykať tresty do dvoch rokov na podmienku na slobode. Symbolické je, že práve zápasom so Španielmi vstúpia Ronaldovi Portugalci v piatok od 20:00 SELČ do svetového šampionátu.

Ronaldo ale zaplatí pokutu 18,8 milióna eur, informuje denník El Mundo. Dohodu medzi hráčom a úradmi musí ešte podpísať riaditeľ finančného úradu.

Tridsaťtriročný Ronaldo sa podľa obvinenia v rokoch 2011 až 2014 vyhýbal plateniu daní z osobných práv, za čo mu hrozil trest až tri a pol roka väzenia a pokuta 28 miliónov eur.
Päťnásobný víťaz Zlatej lopty pôvodne previnenie odmietol s vysvetlením, že len využil možnosť, ktorú počas jeho predchádzajúceho pôsobenia v Manchestri United považovali britské úrady za „legálne a legitímne“.

V máji sa však k daňovým únikom priznal a následne dospel s úradmi k dohode.
Podobný trest dostal pred dvoma rokmi v Španielsku aj Ronaldov rival v boji o najlepšieho futbalistu sveta Lionel Messi z Barcelony, ktorý bol za úniky vo výške 4,1 milióna eur odsúdený na trest 21 mesiacov.
Ani on za mreže nemusel, súd mu namiesto väzenia vymeral pokutu štvrť milióna eur.