Dodge Challenger si oproti svojim najväčším konkurentom v podobe Fordu Mustang a Chevroleta Camaro dával so vstupom na trh na čas už vo svojej prvej generácii z prelomu šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov.

Podobne na tom bude aj v poradí štvrtá generácia, ktorej premiéra sa očakáva v priebehu roku 2018 a uvedenie na trh sa potom má odohrať v rámci modelového roku 2019.

dodge challenger hellcat 2019 06
dodge challenger hellcat 2019 04

Podľa informácií magazínu Automobile má nový Challenger stáť na platforme Giorgio s pohonom zadných kolies, na ktorej sa predstavila nová Alfa Romeo Giulia. Vďaka tomu má mať nová generácia kupé menšie rozmery a nižšiu hmotnosť, čím sa priblíži svojim konkurentom.

dodge challenger hellcat 2019 02

Paleta pohonných jednotiek má obsahovať zatiaľ bližšie nešpecifikovaný vidlicový šesťvalc a osemvalce. V ponuke nemá údajne chýbať ani nový Hellcat, ktorý môže disponovať výkonom okolo 552 kW (750 k). Vylúčené nie je ani uvedenie preplňovaného štvorvalca, s ktorým sú ostatne už teraz ponúkané konkurenčné modely značiek Ford a Chevrolet.

dodge challenger hellcat 2019 05

Vo svojej súčasnej podobe sa Dodge Challenger predstavil ako koncept už v januári 2006 a sériový model dorazil v modelovom roku 2008. Po celú dobu svojej produkcie je k dispozícii len ako kupé a to sa má u novej generácie do istej miery zmeniť.

dodge challenger hellcat 2019 08Dodge Challenger má síce aj v novej generácii zostať verný pevné streche, ale vedľa neho má doraziť aj športovejšie strihaný kabriolet s plátennou strechou, ktorý s ním bude zdieľať techniku, ale ponesie meno Barracuda.