Takzvaný Plugin House, ktorého cena nepresahuje hranicu 10 tisíc dolárov, sa skladá z niekoľkých montovaných panelov. Tieto panely sa montujú priamo na mieste, pričom malému tímu montáž zabrala niekoľko hodín. A navyše si vystačíte len s imbusovým kľúčom.

plugin-house-peoples-architecture-office-lead-dom-za-10000-eur-01Stavbu takéhoto domu zvládne aj menej kvalifikovaný človek. Plugin House je v porovnaní s väčšinou panelových domov unikátny, a to nielen svojou cenou.

Majiteľkou prvého domu Plugin House je mladá žena, ktorá chcela žiť vo dvore domu rodičov. Avšak existujúca štruktúra bola v havarijnom stave, a preto muselo dôjsť ku zbúraniu značnej časti domu. Ako prístavbu bol k objektu nainštalovaný montovaný dom. Čínska spoločnosť tak ukázala, že tieto lacné panely môžu byť využité v rôznych situáciách.
plugin-house-peoples-architecture-office-lead-dom-za-10000-eur-02 plugin-house-peoples-architecture-office-lead-dom-za-10000-eur-03Plugin House našiel inšpiráciu v plugin Tower, čo je ďalší dom zložený z montovaných panelov s izoláciou, interiérovými a exteriérovými úpravami a potrebnú elektroinštaláciou. Jednotlivé moduly Plugin Toweru používajú rovnaký integrovaný uzamykací systém ako Plugin House. Teda stačí iba imbusový kľúč.

Dom má 28 metrov štvorcových, pričom táto rozloha je porovnateľná s ostatnými domami vo výškových bytových domoch v Pekingu. Rozdiel je však v cene.
plugin-house-peoples-architecture-office-lead-dom-za-10000-eur-04 plugin-house-peoples-architecture-office-lead-dom-za-10000-eur-05 plugin-house-peoples-architecture-office-lead-dom-za-10000-eur-06 plugin-house-peoples-architecture-office-lead-dom-za-10000-eur-08