Mladý slovenský pár sa celý rok tešil na prvú spoločnú dovolenku pri mori. Niekoľko dní po prílete sa pobyt v tureckej destinácii Side zmenil na horor. Kvôli nekompetentnosti miestnych, ale aj slovenských lekárov dvadsaťtriročný Adam takmer zomrel.

Adam od detstva miluje futbal. Popri trénovaní mládeže sa živí ako vodič dodávky. Podľa vlastných slov nikdy nemal žiadne zdravotné problémy. Avšak tri dni po prílete do letoviska Side mu bolo zle tak ako nikdy predtým. „Mal som žalúdočné kŕče a zvýšenú teplotu,“ uviedol pre denník Nový Čas.

Nebezpečný parazit, ktorý zabíjal na kúpaliskách aj v Československu, po kúpaní usmrtil mozgožrút dvojročného chlapčeka!

 Nočná  mora 

Potom, čo strávil deň na izbe, sa rozhodol navštíviť lekára odporúčaného poisťovňou. Ten ho pre podozrenie zo zápalu slepého čreva poslal na vyšetrenie do nemocnice. Tu čakal päť hodín v bolestiach, aby bol bez vyšetrenia poslaný späť na hotel. Večer sa jeho teplota vyšplhala skoro k 40 °C. Na pokraji zrútenia požiadal svoju priateľku Julianu (20), aby ho zaviezla do iného lekárskeho zariadenia.

Ošetrujúci lekár po odobratí krvi potvrdil zápal slepého čreva a mladíka ihneď poslal na sálu. Po rutinnej operácii Adam odpočíval na lôžku. Keď si myslel, že je z najhoršieho vonku, objavili sa ďalšie komplikácie.

Zdravotník Daniel (35) vytiahol pacienta za ruku z nemocnice! Bolo to na príkaz nadriadených, obhajuje sa

Vedenie nemocnice mu na druhý deň oznámilo, že s jeho poistením sú problémy, a odmietlo mu vrátiť pas. Chýlil sa čas odletu a Slovák sa obával, že bude musieť v Turecku zostať dovtedy, kým sa situácia vyrieši.

Nakoniec ho z nemocnice prepustili, ale na hoteli naňho čakal muž, ktorý ho strážil, aby neodletel zo zeme. „Vedenie nemocnice sa mi vyhrážalo, že ak odídem na letisko, zadržia ma,“ uviedol ďalej Adam. Našťastie sa krátko pred odletom podarilo problém s poistením vyriešiť a pár sa mohol vrátiť späť na Slovensko.

Predavačkám priniesli sušienky, ženy skončili na JIS: Zdrogovali ich marihuanou!

 Ďalšie  komplikácie 

Ihneď po prílete zavítali do nemocnice, kde si lekári chorého pohadzovali ako horúci zemiakov. Keď Adama konečne prijali na infekčnom oddelení, zhrozili sa. Po vykonaní tomografického vyšetrenia sa potvrdili najhoršie obavy a Adam musel znova putovať na sálu. V brušnej dutine mal absces. Chirurgovia mu z brucha vysali tri decilitre hnisu.

Adam aj jeho rodina sú prirodzene nahnevaní. S právnikom sa už radí v postupe proti cestovnej kancelárii, poisťovni, ale aj vedeniu košickej nemocnice. Prvé dva uvedené subjekty sa od celej nepríjemnej situácie dištancujú. Podľa vlastných slov postupovali správne. Hovorkyňa nemocnice sa k dotazu novinárov odmietla vyjadriť.