Dovolenka snov na luxusnom zaoceánskom parníku Pacific Dawn sa behom okamihu zmenila pre rodinu v mrazivú tragédiu. Austrálčanka Natasha Schofieldová (47) pred očami svojho manžela preskočila zábradlie a spadla z tridsiatich metrov do rozbúreného oceánu. Muž sa ju snažil zachytiť za nohy, avšak márne. Žena bola vyhlásená za mŕtvu.

Matka troch detí vo veku 12 až 16 rokov veľmi pravdepodobne spáchala samovraždu. Nezdalo sa pritom, že by trpela nejakými psychickými problémami, naopak mala prežívať dovolenku snov!

Lenže všetko sa obrátilo v tragédiu po poslednej večeri, kedy sa išla prejsť s manželom po palube lode. Bezpečnostné kamery pri tom pár zachytili, hrozný skok ale zachytený nebol. „Jej manžel sa ju snažil chytiť za nohy, ale spadla,“ povedal vyšetrovateľ. Natashine deti našťastie pri hroznej udalosti neboli.

Záchranná služba po niekoľkých hodinách hľadania prerušila a žena bola vyhlásená za mŕtvu. Cestujúci potom čakali ešte pochmúrne dva dni, než loď došla do prístavu v Brisbane.

Natasha Schofieldová z manželom v Paríži

O špekuláciách, či mohol mať čin na svedomí manžel, sa polícia zatiaľ nevyjadrila. Samovraždy na výletných lodiach však nie sú nič neobvyklé, od roku 2000 sa týmto spôsobom pripravilo o život 308 ľudí.