Miliardár Jeffrey Epstein, ktorého obvinili zo zneužívania maloletých dievčat, sa v auguste obesil v newyorskej väznici. Epstein bol vtedy na cele sám. Podľa BBC bol väzeň tesne predtým odstráni zo zoznamu potenciálnych samovrahov potom, čo sa predtým pokúsil vziať si život.
Generálny prokurátor Geoffrey Berman na súde v utorok uviedol, že dozorcovia nevykonali nariadené kontroly a klamali o tom. Podľa prokuratúry „značnú časť“ svoje služby „strávili pri stole, surfovali na internete a pohybovali sa v spoločných priestoroch“, následne potom „falšovali záznamy“ o tom, že spočítali väzňov. Vo vyhlásení tiež stálo, že podľa záznamov z bezpečnostných kamier pri Epsteinovej cele nebol tú noc nikto iný.
Obvinenia, ktorému čelia dozorcovia Tova Noel a Michael Thomas, sú v kauze okolo Epsteinovej smrti prvý. Dozorcovia mali pri svojej službe 10. augusta za úlohu Epsteina kontrolovať každých 30 minút. Obaja dozorcovia, ktorí v utorok na súde vyhlásili, že sú nevinní, boli podľa agentúry AP prepustení na kauciu.