Českom otriasa hrozný prípad vraždy pumpárky Jany († 58). Po páchateľoch sa síce zľahla zem, ale keď polícia zverejnila kamerové záznamy z prepadnutia čerpacej stanice v Podhořanoch, na svetlo sa začala rojiť rôzne svedectvá o ich uzretí. Jedno zvláštne prišlo aj od taxikára, ktorý tvrdí, že podozrivých mužov viezol. Podľa jeho slov ho zaujala podivná chôdze jedného z nich. Navyše na neho pri platení vytiahli pištoľ!

„Vyzdvihoval som ich na benzínovej pumpe v Novej Vsi pri Mělníku, čo je štyri kilometre od miesta, kde k tomu činu došlo. Keď som prišiel na pumpu, tak ku mne nastúpili traja ľudia. Ten chudší mal chôdzu presne ako tá osoba z toho videa z benzínky, kde zabili tú pumpárku. Už vtedy ma to prekvapilo. Hovoril som si: Ježišu, zase nejakí feťáci,“ uviedol pre web Expres.cz taxikár.

 Viezol som vrahov pumpárky  Jany 

Muž, ktorý si prial zostať v anonymite, uviedol, že pasažieri pri ceste príliš nekomunikovali. Jeden z nich bol podľa neho vyšší s gaštanovými vlasmi, druhý naopak menšie postavy. S nimi v aute sedela ešte blondínka s okuliarmi. Nakoniec všetci traja vystúpili na Ďáblickej ulici v Prahe. Podľa taxikára ale nastal problém pri platení. Muži sa zdráhali dať mu peniaze.

„Povedal mi, že to bude platiť ten, kto to objednával s ďalšou jazdou. Keď som mu povedal, že si ma objednali oni, tak nech zaplatia, tak si dal pištoľ na kolená a povedal: A čo urobíš? Zavoláš policajtom? Ja som mu povedal: Frajer, ak si myslíš, že tu máš nejakú plynovku a že sa z teba pose * em, tak máš smolu. Ja vytiahnem svoju pištoľ a môžeme sa dohadovať,“ opísal Expresu. Na platenie potom ale nakoniec podľa jeho slov došlo.

Zavraždil pumpárku tak akoby zašliapol chrobáka, kvôli pár drobným! Môže vraždiť znova

Taxikár tiež uviedol, že si je na osemdesiat percent istý tým, že viezol podozrivých páchateľov z prípadu prepadnutia benzínky pri Veltrusoch. Svoje postrehy tiež ihneď oznámil polícii, ktorá ho už údajne kontaktovala.

Prípadom sa už od pondelka 3. decembra zaoberá kriminálnej polície. Osudného dňa nadránom čerpaciu stanicu v Pohořanoch pri Veltrusy vylúpili dvaja páchatelia, ktorí pri čine nemilosrdne zastrelili obsluhu pumpy, päťdesiatosemročnú Janu Š. Z miesta činu si nakoniec odniesli približne desať tisíc korún (400 eur) a niekoľko kartónov cigariet. Polícia po nich zatiaľ márne pátra.