Krupiérka Katka z Lučenca si musela pred pätnástimi rokmi prežiť strašné chvíle. Pracovala v miestnej herni na nočnej, keď do podniku vstúpil kriminálnik Róbert Ďurina, ktorý herňu prepadol. Ukradol peniaze, Katku potom uniesol a zavraždil. Hoci dostal za ohavnú vraždu dvadsaťdva a pol roka, brány väzenia opustí oveľa skôr.

Keď sa vrah Ďurina 21. augusta 2007 vkradol do herne, vzal odtiaľ nielen 270 000 korún, ale aj nešťastnú Katku. Tú odviezol k lesu za mesto, kde ju podrezal a nechal vykrvácať na poľnej ceste. Hoci si mal odsedieť dvadsaťdva a pol roka, na slobodu sa dostane predčasne.

Rekonštrukcia vraždy mladej krupiérky.

O tom už sa ale nedozvie mamička zavraždeného dievčaťa, ktorá zomrela. „Puklo jej srdce žiaľom. Teraz už sú spolu na lučeneckom cintoríne. Ešte že sa toho nedožila,“ prezradil rodinný príbuzný denníku Nový Čas.

Zlodeja pri prepadnutí čerpacej stanice zadržala žena, do príchodu polície ho orálne uspokojovala

Senát okresného súdu rozhodol, že Ďurina splnil podmienky na podmienečné prepustenie. Súd mu uložil skúšobnú dobu na sedem rokov a probačný dohľad v dĺžke troch rokov. Musí dodržiavať povinnosti a obmedzenia. Rozhodnutie súdu ešte nie je právoplatné, prokurátor proti nemu podal sťažnosť.

Tony z Vyvolených skončil v base! Sám sa prihlásil políciu

Katkin vrah nesmie na slobode piť alkohol alebo užívať akékoľvek iné návykové látky. Nesmie vyjsť za hranice, má navštevovať psychoterapiu a musí si nájsť prácu. Svojho činu vraj ľutuje. „Chcem, aby ste nado mnou nezlomili palicu a dali mi druhú šancu,“ povedal pred rozhodnutím senátu.