Dvadsaťročná Amy Winehouse je na doteraz nezverejnených fotkách na nepoznanie

2148

V decembri tohto roku vyjde fotografická publikácia Before Frank. Charles Moriarty v nej zmapoval život Amy Winehouse pred vydaním debutu „Frank“.
amy-winehouse-kniha-06
Aká bola Amy Winehouse, než sa nechala zomlieť slávou a prepadla závislosti na drogách a alkohole? Odpoveď na túto otázku môžete nájsť v pripravovanej publikácii londýnskeho fotografa. Moriarty strávil so speváčkou chvíle ranej dospelosti a poznal ju ešte ako veselú a zdravú ženu.

Počas tej doby vzniklo množstvo snímok, ale fotograf stále otáľal s ich uverejnením. „Stále som ešte nemal pocit, že by na to bola tá správna chvíľa. Všetko sa zmenilo po minuloročnej premiére filmu Amy režiséra Asif Kapadia. Po jeho zhliadnutí som upadol do hlbokého smútku a chcel som ľuďom ukázať niečo veselšie. Myslím, že sa jedná o úžasný dokument, Before Frank ale ukazuje Amy v inom svetle. Je to má spomienka, ktorú teraz s ostatnými zdieľam. Boli sme vtedy ešte deti a užili sme si spolu toľko zábavy,“ spomína.

Knihu sa rozhodol vydať s pomocou crowfundingu. Chcel mať nad ňou totiž absolútnu kontrolu a nechcel sa podriaďovať prianím väčšieho vydavateľa. Výsledkom je publikácia o 128 stranách s 50 pôvodnými, väčšinou dosiaľ nezverejnenými fotografiami. Záujemcovia si ju môžu kúpiť v cene 50 eur.
amy-winehouse-kniha-01 amy-winehouse-kniha-02 amy-winehouse-kniha-03 amy-winehouse-kniha-04 amy-winehouse-kniha-05 amy-winehouse-kniha-07 amy-winehouse-kniha-06 amy-winehouse-kniha-09 amy-winehouse-kniha-08