Dvadsaťsedemročná žena odmietla rodiť v nemocnici! Išla radšej rodiť domov. Dieťa po mesiaci zomrelo!

972
Ilustračné foto

Polícia obvinila dvadsaťsedemročnú ženu z Jičínska z usmrtenia z nedbanlivosti. V nemocnici odmietla pôrod cisárskym rezom, odišla s manželom na reverz domov, kde na druhý deň ráno porodila. Novorodenec bol toho istého dňa vo vážnom stave letecky transportovaný do nemocnice, kde aj napriek všetkej starostlivosti lekárov neskôr zomrel. O prípade z minulého mája na webe informovala polícia. Zo znaleckého posudku vyplynulo, že novorodenec zomrel na následky dusenia pri pôrode.

„V pondelok 2. mája roku 2022 po odtoku plodovej vody sa žena so svojím o 16 rokov starším manželom mali vydať do 150 kilometrov vzdialenej nemocnice, kde jej po vyšetrení malo byť lekárom oznámené, že pôrod nemožno vykonať prirodzenou cestou, a preto je nutné vykonať pôrod cisárskym rezom,“ uviedla policajná hovorkyňa Eliška Pospíšilová.

Mame Viktórii sa zrútil svet! Šialená spolubývajúca vyhodila z okna pôrodnice jej syna!

Žena podľa polície aj napriek opakovaným odporúčaniam a poučeniam o možných komplikáciách a následkoch vedúcich až k úmrtiu plodu plynúcich z prirodzeného pôrodu podpísala negatívny reverz a prisľúbila okamžitý prejazd do spádovej nemocnice, kde sa cisárskemu rezu podrobí.

„Do tejto nemocnice však nedorazila a nasledujúci deň v skorých ranných hodinách v mieste svojho bydliska porodila. Novorodenec bol krátko pred 8:00 ráno vo vážnom stave letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice Hradec Králové, kde aj napriek všetkej starostlivosti lekárov 5. júna 2022 zraneniam podľahol,“ uviedla Pospíšilová.

Pôrod doma skončil tragédiou! po pôrode v 28. týždni a išla spať, chlapček zomrel!

FTV Prima oslovila otca zomrelého dieťaťa. K tragédii sa však vyjadrovať nechcel. „Je to téma, ktorá je dosť boľavá bez toho, aby bolo potrebné akokoľvek o nej ďalej hovoriť,“ vyhlásil.

V prípade právoplatného rozsudku hrozí obvinenej žene až tri roky väzenia.