Dvojitý československý agent v CIA! Mal rád swingers party, producíroval sa od začiatku nahatý

682

Dvojitý agent Karel Köcher ako jediný agent dokázal infiltrovať americkú CIA. Tajné informácie potom odovzdával do Prahy a sovietskej tajnej službe KGB. Okrem tajného života agenta mal rád aj swingers party, na ktorých sa nebál producírovať nahý s erekciou.

Karel Köcher v USA figuroval ako dvojitý agent. Bol zároveň jediným, komu sa podarilo infiltrovať do Ústrednej spravodajskej služby (CIA), odkiaľ odovzdával informácie ako Prahe, tak aj sovietskej tajnej službe KGB.

Tomu predchádzala misia, ktorú mu dali za úlohu v ŠtB. Pod krycím menom Pedro mal za úlohu sa ako falošný emigrant dostať do amerických tajných služieb. So svojou ženou Hanou preto v decembri roku 1965 „emigrovali“. V USA tvrdil, že emigroval preto, že mu československý režim nedovolil sa realizovať  profesne a odborne rásť. O šesť rokov neskôr dostali americké občianstvo.

V CIA pracoval v analytickom oddelení, kde vyhodnocoval odpočúvanie sovietskych diplomatov či obchodníkov. V roku 1982 sa ale FBI dozvedela, že Köcher pracuje pre československú rozviedku, a začala manželov Köcherovej odpočúvať. V novembri 1984 ich zatkla, Köcher strávil rok vo väzení a bol odsúdený na doživotie.

 Miloval sex  kluby 

„Köcher bol trochu zvláštny. Väčšinou si ľudia nechávali po určitú dobu oblečenia, on sa ale vždy prechádzal nahý,“ cituje New York Post hosťa orgií z filmu Klamár: Ako sa dvojitý agent v CIA stal posledným čestným mužom studenej vojny. „A vždy mal erekciu,“ dodáva. Swingers party boli jeho obľúbené. V tom čase býval so svojou ženou Hanou v New Yorku.

Zomrela legenda! Jeden z najviac utajovaných špiónov Československa včera zomrel! 

 Výmena v  Berlíne

Vymenený bol vo februári 1986 na preslávenom berlínskom „moste špiónov“. Celkovo bolo vtedy vymenených deväť osôb. Západným smerom putoval Ščaranský a občania NDR Wolf-Georg Frohn a Dietrich Nistroy a tiež Čech Jaroslav Javorský, syn tenistu Jiřího Javorského. Sovietsky zväz získal okrem manželov Köcherových aj ruského občana Jevgenija Semljakova, Poliaka Jerzyho Kaczmarka a Nemca Detlefa Scharfenortha. Po výmene boli Köcherovi zbavení občianstva USA.

Putinova sexi špiónka Anna Chapmanová bola v USA zatknutá pred 12 rokmi: Čo robí dnes?

 Ruský agent v  Česku! 

Trochu podobný prípad sa v poslednom čase odohral aj v Českej republike. Tajné služby odhalili ruského špióna na Ministerstve zahraničných vecí. Podľa zistenia Denníka N išlo o dlhoročného zamestnanca, ktorý spolupracoval s ruskou civilnou rozviedkou SVR. „Ruská rozviedka využila jeho slabosť pre ženy a peniaze,“ citoval denník jeden zo svojich diplomatických zdrojov. Odhalenému agentovi zrejme ale nehrozí trestné stíhanie, zákon je podľa všetkého zle nastavený.