Brilantný malý ohrievač, ktorý bol v minulom roku veľmi úspešný na crowdfundingovém portáli IndieGoGo, dokáže vykúriť váš dom za niekoľko halierov denne. Z konceptu sa stala realita a teraz je revolučný ohrievač zvaný Egloo na trhu dostupný.

Nech sa vám to páči alebo nepáči, zima sa pomaly blíži. Egloo ponúka inovatívny spôsob, ako vykúriť chladnejšie miestnosti, bez toho aby ste museli platiť horibilné sumy za elektrinu.
egloo 02  S iba štyrmi sviečkami dokáže zariadenie vykúriť miestnosť o maximálnej veľkosti 8 metrov štvorcových. Ohrievač je pripravený do 5 minút od zapálenia sviečok. A počas 30 minút dokáže zvýšiť teplotu v miestnosti o 10 ° C.

egloo 03 egloo 04

Egloo ohrieva a udržuje teplo vďaka niekoľkým sviečkam, ktoré sa nachádza pod kopulou. Skladá sa zo štyroch častí, a to zo základne, grilu a dvoch kopulou. Sviečky sú umiestnené na základni a teplo stúpa smerom hore, kde zahreje kupolu. Kovová mriežka sa nachádza na základni a slúži ako podpora pre kupolu, čím vznikne voľný priestor potrebný pre horenie sviečok.

egloo 05 egloo 06Ohrievač je z 3D tlačiarne a je k dispozícii v rôznych farbách a s rôznymi povrchovými úpravami – matná čierna, lesklá fialová či terakotová. Základný model vás vyjde na zhruba 50 dolárov.