Erik K. z Richnava v marci zo žiarlivosti zabil svoju partnerku a matku šiestich spoločných detí, následne potom vydieral blízke osoby, aby mu pomohli zakopať telo. V utorok podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (USP) návrh na schválenie dohody o vine a treste na Špecializovaný trestný súd.

Tlačovú agentúru slovenský republiky o tom informovala hovorkyňa USP Jana Tökölyová. „V roku 2020 zo žiarlivosti zavraždil matku ich detí. Potom vydieral blízke osoby, aby mu pomohli telo obete zakopať,“ povedala. Z obavy úteku, ovplyvňovania svedkov či ďalšej trestnej činnosti bol obžalovaný vzatý do väzby už koncom apríla.

Opitý mladík zrazil autom dve deti, päťročný Alex bol na mieste mŕtvy, jeho bratranec Patrik (9) bojuje o život

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala Erika K. 29. apríla počas akcie „Kamiben“. Podľa podozrenie mal muž usmrtiť svoju manželku 3. marca. Podľa všetkého ju násilím donútil nasadnúť do auta, ktorým ju odviezol na lesnú cestu v Kluknave, kde ju následne dobodal. Jej telo naložil späť do auta a previezol k rybníku v obci Nižný Žipov.

V rómskych osadách deti uväzujú psom na krk špagát a hádžu ich do vody!

Následne donútil vyhrážkami ďalšiu osobu, aby telo matky šiestich detí zakopala v kríkoch pri ceste v smere na Hrčeľ. Ostatky zavraždenej objavila polícia, keď prehľadávala miesto činu na základe operatívnej činnosti a výsluchu svedkov.