Nechýbalo veľa a mohlo dôjsť k tragédii. Malou obcou Korytárky otriasol v sobotu ráno výbuch. Explodoval nástražný výbušný systém na aute ešte len devätnásťročnej Slávky. Polícia zadržala 21 ročného Roberta, ktorý mal s dievčaťom v minulosti milostný vzťah.

K explózii došlo okolo štvrtej hodine ráno a výbuch bol tak silný, že úlomky poškodili fasády dvoch rodinných domov. Jeden z úlomkov prerazil okno a zabodol sa v izbe do steny. Len zázrakom sa nikomu nič nestalo.

Výbušninu nadránom položil na biele Audi A3, ktorým jazdila ešte len devätnásťročná Slavomíra. Na mieste zasahovali pyrotechnici i psovodi, ktorí vystopovali, kadiaľ páchateľ bežal. Podľa policajtov si nechal auto zaparkované obďaleč pri autobusovej zastávke a na miesto činu došiel pešo. Pravdepodobný páchateľ bol veľmi rýchlo zadržaný.

Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Zvolen Martin Kollár v nedeľu večer vzal obvineného Róberta Š. do vyšetrovacej väzby.

Róbertovi Š. v prípade dokázania viny na súde hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Zadržaný Roberta (21) bol jej bývalým priateľom, ktorý sa mal Slávke podľa príbuzných vyhrážať, že jej auto zlikviduje. „A tak aj urobil. Samozrejme, že teraz máme obavu, keď bol schopný urobiť toto. Slávka je vystrašená,“ povedal Novému Času príbuzný.