Falošný poštár vám v balíčku za stovky doručí tehlu či fľašu od vína!

1049

V Česku sa potĺka falošný poštár! Ľuďom odovzdáva balíky, za ktoré si inkasuje nemalé čiastky. Obsah balíčka je ale úplne iný! Ide po ňom už polícia.

Obyvatelia Újezdu ​​nad Lesy sa stretávajú s nepochopiteľným problémom. Ulicami tam chodí falošný poštár, ľuďom odovzdáva balíčky.

Za jeden baličiek si nechal dať tri tisíc korún (120 eur) na ruku, lenže vnútri nebola drahá zásielka, ale prázdna fľaška od vína.

„Práve sme boli okradnutí, tento človek sa vydával za pracovníka Slovenskej pošty a manželka od neho prevzala balík za 3 tisíc korún, v ktorom bola prázdna fľaša. Balík bol na moje meno,“ podelil sa o svoju skúsenosť Pavol.

A nie je sám, okradnutých je hneď niekoľko. „Tak hlásim, že falošný poštár inkasuje ďalej. Dneska prevzala kolegyňa na predajni balíček za 999 korún (40 eur) s tehlou vnútri. Mladík mal tú drzosť, že volal manželovi, na akú adresu to má doručiť,“ pridala sa Petra.

Podvodníka, ktorý spreneveril statisíce chytili v Španielsku po 15 rokoch!

Nikto z podvedených neváhal a všetko oznámil na polícii. „Prijali sme niekoľko oznámenia tohto porušenia a prípadom sa zaoberáme. Ďalej žiadame ďalšich poškodených, aby sa ozvali na linku 158,“ uviedla tlačová hovorkyňa pražskej polície Violeta Siřišťová.

Podľa komentujúcich na facebooku je balík vierohodný. „Balíček má pekne vymakaný,“ opísala Petra. Je na ňom nalepené všetko, čo je na ozajstnom balíčku od Českej pošty.

Príbeh najväčšieho futbalového podvodníka. Nikdy nehral futbal, napriek tomu dostával peniaze od elitných klubov.

Podľa Petry ide o mladého štíhleho muža, vysoký je maximálne 170 centimetrov. Vlasy má svetlé hnedé, alebo do špinavej blond.

A čo radí Česká pošta? „Radíme preberať zásielky, o ktorých viete, že ste si ich objednali, prípadne či poznáte odosielateľa. Tieto prípady nie sú časté, čas od času sa ale podobný skutok objaví, „uviedol hovorca Českej pošty Matyáš Vitík.