Fanúšik vyrába špeciálny gin, do fliaš dáva súčiastky z Harley Davidson

2610

Uwe Ehinger je nemecký nadšenec do motoriek. Tiež má veľmi rád gin. Keď spojil tieto dve svoje vášne, vznikol Archeologist – gin zo súčiastok z motoriek Harley Davidson.

Uwe Ehinger zbieral súčiastky motoriek po štyridsať rokov. To už dá dohromady peknú kolekciu. Rozhodol sa, že vyrobí gin, ktorý bude obsahovať skutočný „spirit“ týchto nádherných motoriek. Do každej fľaše preto pridal jednu zo súčiastok. Aby dodržal všetky hygienické zásady, každú starostlivo očistil a vykúpal v cínovej zliatine. Súčiastky tak sú zdravotne nezávadné. K fľaši sú spájkované, takže nehrozí, že by sa uvoľnili a pohybovali, alebo dokonca fľašu zvnútra rozbili.

V Ehingerových fľašiach končia naozajstné unikáty. Vačkový hriadeľ z motorky z roku 1939 i matky a skrutky z Harleya z roku 1947, nájdenom kdesi v Čile. Kúpiť si fľašu tohto bizarného drinku príde na 1000 dolárov, čo rozhodne nie je málo. Záujem je o ne napriek tomu veľký už preto, že do predaja sa dostalo len pár kúskov. Tie boli okamžite vykúpené. Zvyšok je pre Ehingerových priateľov, ktorým Uwe gin nalieva priamo vo svojej garáži.