Farárka ktorú znásilnili s nožom priloženým na krku, dostala pohlavnú chorobu, kvôli ktorej je neplodná

1769

Život sa s liverpoolskou farárkou Sony Doragh (45) nemaznal. Keď mala sedemnásť rokov, bola počas niekoľkých mesiacov hneď dvakrát znásilnená. Po takmer troch desiatkach rokov sa žena viery rozhodla rozprávať svoj desivý príbeh, aby varovala ostatné a pomohla tým, ktorých stretol rovnaký údel, aby sa zmierili so svojím osudom.

Spočiatku Sonya vinila zo znásilnenia samu seba. „Neoznámila som to hneď, pretože som sa obrovsky hanbila a vinila z toho seba. Teenagerova schopnosť sebaobviňovania je obrovská. Bola moja sukňa príliš krátka? Mala som na sebe zlú farbu rúžu?“ Prehovorila Sonya pre Liverpool Echo.

 Najhoršie chvíle  života 

„Mala som byť v škole, ale svietilo slniečko a rozhodli sme sa s priateľmi, že si užijeme dobré počasie. Keď sme mierili domov, ponúkla som pár ľuďom, že je zveziem domov. Jeden muž povedal áno, a keď sme prišli k nemu pred dom, spýtal sa ma, či sa nechcem zoznámiť s jeho rodinou,“ spomína farárka na najhoršie chvíle svojho života.

„Nič som netušila, zdalo sa to normálne. Prečo by som nemala byť v bezpečí? Lenže minútu potom, čo sme vošli dovnútra, na mňa vytiahol nôž a znásilnil ma. Očividne to plánoval od chvíle, keď som mu ponúkla zvezenie,“ uvedomila si.

Sonya bola panna, keď bola znásilnená s nožom na krku. S tým, čo sa jej stalo, sa vtedy zverila len jednej kamarátke.

„Nemyslím si, že je niečo desivejšieho, než byť znásilnená s nožom na krku. Išla som na kliniku a myslela si, že mám AIDS. Mala som chlamýdie, o ktorých násilník pravdepodobne sám nevedel. Bola som liečená antibiotikami,“ spomína na vyšetrenie farárka. Ako by to nestačilo, stretla ju desivá skúsenosť aj druhýkrát.

 Muž ktorému  verila 

O nejaký čas neskôr išla Sonya do klubu s kamarátkami. Po ťahu sa rozhodla, že prespí u jednej z nich. „V izbe bolo niekoľko dievčat. Zobudilo ma, keď jedna z nich odchádzala preč a ja som zostala sama, ale potom som spala ďalej. Keď som sa prebudila, už sa to dialo a bolo príliš neskoro,“ spomína Sonya.

Druhýkrát ju znásilnil muž, ktorého moc dobre poznala a verila mu. Ako sa ukázalo, boli jej pocity k nemu neoprávnené. O tom, čo sa jej stalo, však Angličanka hovoriť nedokázala. V 24 rokoch našla vieru a neskôr sa stala farárka. Nakoniec našla aj lásku a vydala sa. Keď chceli s manželom Philom počať dieťa, nedarilo sa. Sonya sa nechala vyšetriť a zistila, že je neplodná.

„Nechala som to byť príliš dlho, než som vyhľadala pomoc,“ dodáva smutne Sonya. Túžby mať deti sa však nevzdala. S Philom sa stali pestúnmi dvoch chlapcov, ktorí majú teraz 18 a 20 rokov. Keď sa naskytla možnosť, adoptovali ich. Pred piatimi rokmi adoptovali tretiu ratolesť, a to rovno po narodení. Farárku znásilnenia nezlomili a teraz je šťastná. Mužom, ktorí ju toľko ublížili, už odpustila.