Jeden z najstarších českých festivalov, ktorý z veľkých mien zatiaľ oznámil Team s Paľom Haberom, sa budúci rok odohrá od 27. do 30. júla v športovom areáli v libereckom Vesci.
„Legendárne kapely ako Status Quo už hrali po celom svete, a preto si miesta pre svoje koncerty vyberajú. Starších rockerov často zaujíma, či je prostredie koncertu vizuálne atraktívne a aké má zázemie a okolie. Sme radi, že ich zaujal práve náš festival, jeho poloha aj okolité kopce. Navyše presne taký typ rockových matadorov naši fanúšikovia vyžadujú. Sme veľmi radi,“ hovorí spolumajiteľ Benátskej Petr Pečený, ktorý má so spevákom Francisom Rossim aj osobnú historku. „V deväťdesiatych rokoch som si s ním dával pivo v zákulisí Bratislavskej lýry. Keď sme mali v sebe asi piate, povedal som mu zo srandy, že ho raz pozvem na festival do Čiech. A sľub plním,“ dodáva s úsmevom Pečený.

Status Quo podľa neho na Benátskej zahrajú fanúšikom najväčšie hity zo svojej vyše päťdesiatročnej kariéry. Návštevníci koncertu sa tak pravdepodobne dočkajú hitov ako Rockin ‘All Over The World, Caroline, Down Down, Again And Again či Whatever You Want. Určite nebude chýbať ich najúspešnejšia a v rádiách stále hraná pieseň In The Army Now.

Počiatky skupiny sa datujú do roku 1962. Kapela vydala na tri desiatky albumov a vyše 70 singlov, z ktorých sa 22 umiestnilo v Top Ten britského rebríčka. Formácia sa drží osvedčeného hesla, že krása je v nemennej jednoduchosti. Skupina si vystačí so svojim trojakordovým boogie, ktoré po nej už roky chcú jej fanúšikovia.