Fiat podobne ako Mazda pri modeli MX-5 chce v prípade svojej variácie na dvojmiestny roadster ponúknuť zákazníkom druhú verziu karosérie. Na Fiat 124 Spider má nadviazať model 124 Coupé, ktorý s ním bude zdieľať techniku.

Špekulácie o možnom príchode kupé sa objavili už začiatkom tohto roka a grafik menom Theophilus Chin na jar odhalil svoju predstavu o možnej podobe takého auta.

fiat 02

Britských Autocar teraz prináša informácie o pripravovanej novinke, ktoré majú pochádzať priamo z automobilky. Podľa nich sa môžeme už v budúcom roku dočkať premiéra vozidla pomenovaného 124 Coupé.

Ten sa nemá vydať rovnakým smerom ako tohtoročná novinka Mazda MX-5 RF, ale má mať skutočne pevnú strechu. Toto riešenie má do istej miery vyplniť medzeru práve medzi spomínaným zástupcom japonskej automobilky a roadstermi s plátennou strechou.

fiat 03

V prípade vzhľadu sa špekuluje o podobe, ktorú naznačil koncept Fiat Abarth 124 Rally, ktorý bol vystavený na tohtoročnom autosalóne v Ženeve, ale niektoré zdroje britského magazínu uvádzajú, že môže dôjsť aj na výrazné prepracovanie zadných partií východzieho modelu 124 Spider.

Paleta pohonných jednotiek môže byť rovnaká ako u roadstera a v Európe ponúknuť dve výkonové verzie preplňovaného 1,4 litrového štvorvalca, ale údajne môže byť kupé ponúknuté len ako Abarth.

fiat 01