Finančné problémy s meškajúcimi výplatami sú aj v českom hokeji

1280
Tomáš Plekanec s Jaromírom Jágrom

To, že v hokejovom Chomútové nie je niečo v poriadku, sa šuškalo medzi českými fanúšikmi dlhé roky. Časté finančné problémy, ktoré klub hasil len za pomoci mestskej kasy a niekoľkých kľúčových sponzorov, neprispievali k dobrej povesti Pirátov v rámci celej extraligy. Teraz to opäť došlo do fázy, že sa zháňajú peniaze až o päť minút po dvanástej. Čo v prípade chýbajúcich troch platov znamená, že hokejisti Pirátov nevideli svoje peniaze od októbra.

Podobne sa relatívne nedávno hľadali financie do rozpočtu aj v Pardubiciach či Karlových Varoch. V prvom prípade patálie vyriešilo mesto, v druhom mecenáš Karel Holoubek. A ani ďalšie extraligovej kluby nie sú v ideálnej ekonomickej situácii, sponzori sa do podpory tímov aktuálne moc neženú.

Sersenov odchod do Liberca sa nekoná

Navyše tí, čo už svoje peniaze chcú poskytnúť, majú na výber naozaj veľký počet oddielov. Profesionálne hokejovej súťaže hrá v Česku až 29 celkov a v rámci jednotlivých regiónov možno vyberať hocikedy aj z piatich šiestich možností! A hoci by si zväz želal zvyšovania kvality, opak je pravdou, pretože prostá matematika neklame. Len podľa hrubého výpočtu je to v dvoch najvyšších súťažiach zhruba sedem stoviek hokejistov.

Riešenie by bolo prosté. Zúžiť hokejové súťaže, pretože najmä v tej prvej sa zrušenie zostupov úplne minulo účinkom, už od decembra v nej tri až štyri tímy nemajú o čo hrať, a zápasy končievajú vysokými bránkovými rozdielmi.