Fitnesska Lucka, ktorá zabila cyklistov Petra a Andreu, pôjde sedieť, rozhodol odvolací súd

23770

Pred trestným senátom odvolacieho súdu zastala fitnesska Lucia Kristová. Tridsaťročná kráska s vypracovaným telom v roku 2018 autom zrazila dvoch cyklistov, Petra (†46) a jeho partnerku Andreu (†50), ktorí na následky zranení zomreli. Lucia odišla od súdu s podmienkou, čo pobúrilo prokurátora, ktorý sa proti rozsudku odvolal. Objavila sa tak znovu pred Krajským súdom, avšak uprostred súdneho státie odišla! Prísny verdikt si tak nevypočula.

Tragicky dopadla nehoda, ktorá sa stala v lete v roku 2018 za obcou Mníchova Lehota. Milovníčka fitnes Lucia Kristova, tam svojím autom vo vysokej rýchlosti zrazila Petra (†46) a jeho priateľku Andreu (†50), ktorí sa vydali na prechádzku na bicykloch. Peter zomrel na mieste, Andrea bola prevezená do trenčianskej nemocnice. O život bojovala niekoľko dní, ale nakoniec svoj boj prehrala.

Nehoda Čechov v Chorvátsku: Deti kričali bolesťou. Slovenský anjel prehovoril o prvej pomoci

Lucia zastala pred Okresným súdom v Trenčíne, pred ktorým sa kajala. „Som vínna zo spáchania skutku, ktorý mi kladie obžaloba za vinu,“ uviedla vtedy pred súdom s tým, že dokonca rodinám poslala listy. Od súdu nakoniec odišla s podmienečným trestom odňatia slobody na dva roky so skúšobnou dobou na tri roky a navyše dostala zákaz viesť motorové vozidlo akéhokoľvek typu na dobu šesť rokov. S trestom však nebol spokojný prokurátor, ktorý sa proti nemu odvolal a tak sa Lucia znova objavila pred súdom. Tentoraz zastala pred senátom Krajského súdu v Trenčíne.

Spomaľ nebuď piča! Šokujúce nápis na mieste, kde zomrela Markéta (†26) a Krištofko (†4mes.)

Pred súdom sa znovu kajala. „Je mi ľúto, čo sa stalo, viem, že im to život už nevráti, sama som prišla o blízkych a je mi to veľmi ľúto. Viem, že sa to nedá vrátiť späť, je mi to ľúto a ospravedlňujem sa vám,“ povedala pred súdom. „Je zrejmé, že poškodení nemali žiadnu príčinu na vzniku nehodu, tú nesie výlučne obžalovaná,“ ​​poznamenal sudca, ktorý jej prisúdil vyšší trest, ktorý si však osobne nevypočula. Pred verdiktom odišla od súdu s tým, že sa jej urobilo nevoľno. „Predpokladal som na 99 percent, že sa to stane,“ uviedol obhajca rodiny zosnulej Andrei Jaroslav Penc. „Bežne to robia aj iní z obavy, aby nebol nariadený okamžitý výkon trestu,“ dodal.

AUTOBUS SMRTI! Polícia zverejnila smutný zoznam mŕtvych: Natália († 15), Alex († 16), Denisa († 17), Veronika († 17), Martin († 17), Mariana († 21)…

Súd jej uložil osemnásť mesiacov nepodmienečne. Konečný verdikt dostala tri roky po nehode. Rozsudok je právoplatný a už sa proti nemu nemožno odvolať.