Ford ukončil príjem objednávok na superšport GT, na väčšinu z 6.056 záujemcov sa nedostane

748

Keď vlani Ford predstavil novú generáciu GT, vzbudil autom s retro nádychom veľkú pozornosť. Potvrdilo sa to aj tento rok, keď v apríli spustil objednávky na tento nový superšport. O automobil za jediný mesiac predaja prejavilo záujem vyše 10.800 ľudí, pričom 6.506 z nich vyplnilo kompletný objednávkový formulár.

Záujem pritom postupne rástol. Objednávky boli spustené 13. apríla a uzavreté 12. mája, pričom v posledných šiestich dňoch bolo podaných 32% všetkých žiadostí. Stovky záujemcov objednávku doplnili o video, aby zvýšili svoje šance na nákup auta. Mnohí rôznym spôsobom vysvetľovali, prečo by práve oni mali byť majiteľmi nového Fordu GT.

Spolu so začatím objednávok bol spustený tiež online konfigurátor, v ktorom si potenciálni kupci aj fanúšikovia autá mohli nové GT nešpecifikovať. Len v USA ho navštívilo na 200.000 ľudí. Najväčší záujem bol o vozidlo v základnej bielej farbe, nasledovala pre Ford typická modrá.

Ford teraz bude týchto 6.506 objednávok od potencionálnych kupcov starostlivo skúmať, aby vybrala tie osoby, ktoré sa majiteľom nového GT skutočne stanú. Automobilka totiž v tejto chvíli počíta iba s predajom 500 vozidiel, a to počas prvých dvoch rokov produkcie. To znamená, že sa na absolútnu väčšinu záujemcov nedostane.

Vybraných zákazníkov Ford v nasledujúcich 90 dňoch priamo osloví, aby im dal najavo, že sa stali tými šťastlivcami, ktorí sa môžu stať majiteľmi nového GT. Prvé vozidlá budú majiteľom odovzdané ešte pred koncom tohto roka.

Potenciálni kupci pritom stále nevedia, na koľko ich nový tátoš v garáži príde. Automobilka totiž naďalej iba nejasne tvrdí, že predpokladaná základná cena sa bude pohybovať okolo hranice 450.000 dolárov.

Nová generácia Fordu GT odkazujúce svojím vzhľadom i názvom na svojích dvoch predchodcov stavila na moderné pohonné ústrojenstvo. O pohon sa stará dvakrát preplňovaný vidlicový šesťvalec 3.5 EcoBoost s viac ako 600 koňmi (441 kW), ktorého sila je posielaná prostredníctvom sedemstupňovej dvojspojkovej prevodovky iba na zadné kolesá.