S úsmevy na tvárach sa vydali v ústrety smrtiacemu nebezpečenstvo. Aj keď ich tela neboli stále nájdené, nikto nepochybuje, že pri výbuchu skladisko v bejrútskom prístave zomreli. Posledné foto zachytilo ​​odvážnych hasičov, ako sa snaží dostať do osudnej budovy, kde bolo neodborne skladované 2750 ton vysoko výbušného dusičnanu amónneho.

Mohutná explózia v Bejrúte spôsobilo lajdácke skladovanie výbušnej chemikálie! 

Utorkové výbuch v libanonskej metropole si vyžiadal najmenej 145 mŕtvych a 5000 zranených. Tieto čísla však celkom iste nie sú konečné. Stále prebiehajú záchranné práce a trosky vydávajú ďalšie mŕtve telá. Takmer s úplnou istotou pri desivej a masívnej explózii nevídaných rozmerov zomrelo 10 odvážnych hasičov, ktorí sa vydali do skladiska číslo 12, kde sa nachádzala výbušná látka.

Požiarnici tesne pred výbuchom skladu 12

 Hasiči zaplatili za svoju odvahu  životom 

Zatiaľ jedinou potvrdenou obeťou z tímu požiarnikov je krásna Sahar Farisová. Jej kolegovia Ralf Mallahi, Najib Hati, Ellie Khuzami, Charbel Hati, Jo Noon, Charbel Karam, Jo Bou Saab, Methal Hawwa a Rami Kaaki sú oficiálne vedenie ako nezvestní, ale ich rodiny sa pomaly začínajú s plačom a zármutkom zmierovať s tým, že svojich blízkych už nikdy neuvidia.

Sahar Farisová

Farisovej sa už na sociálnych sieťach začalo hovoriť nevesta Bejrúte. Jej výraznou krásnu tvár nemožno prehliadnuť. Požiarnička bola zasnúbená a budúci rok v júni sa mala vydávať. „Zlomila si môj chrbát, zlomila si moje srdce,“ odkázal jej snúbenec Gilbert Karaan svojej láske do neba. Teraz mu ostali len oči pre plač.

Ralf Mallahi, Najib Hati, Ellie Khuzami, Charbel Hati, Jo Noon, Charbel Karam, Jo Bou Saab, Methal Hawwa a Rami Kaaki sú oficiálne vedenie ako nezvestní

 Vinníci, alebo obetný  baránkovia? 

Britský Daily Mail uviedol, že v súvislosti s tragédiou bolo políciou vypočutých 18 zamestnancov bejrútskeho prístavu. 16 z nich potom bolo zatknutých. Lenže libanonská verejnosť sa domnieva, že nejde o spravodlivosť, ale iba o to, aby si vláda našla obetných baránkov. Ľudia volajú po tom, aby boli potrestaní politici, ktoré z nešťastia viní…