Francúz prevážal z Ukrajiny zbrane a výbušniny. Zrejme plánoval atentát

1474

   Tvrdia to francúzske médiá, podľa ktorých zdrojov zatknutý pochádza z Lotrinska a plánoval atentáty vo Francúzsku. Podľa niektorých poznatkov zrejme patria ku krajnej pravici.

    Ukrajinské bezpečnostné sily Francúza podozrievali z úmyslu kúpiť na Ukrajine zbrane. Podľa denníka Le Dauphiné Libéré ukrajinskí pohraničníci 21. mája našli v jeho obytnom aute okrem iného viac ako 100 kilogramov výbušniny TNT, stovku rozbušiek, asi päť kalašnikov a najmenej tri pancierové päste.

    Francúzske bezpečnostné a justičné úrady zatknutého mladíka, ktorý v ukrajinskom väzení čaká na prípadné vydanie do Francúzska, doteraz neevidovali. Podľa televíznej stanice M6 sa podozrivý chcel so zbraňami dostať späť do Francúzska a podniknúť teroristický útok.

    Pri domovej prehliadke v jeho obydlia v Lotrinsku polícia našla materiál na prípravu náloží a tričko so skratkou jednej krajnej pravicovej organizácie, uviedla bez ďalšieho spresnenia M6 a ďalšie médiá.

    Podľa spravodajského webu 20minutes sa jedná o znepokojujúcu správu krátko pred začatím futbalového Eura 2016, ktoré sa uskutoční od 10. júna do 10. júla na rôznych miestach Francúzska a ktoré sa spája s obavami, že sa stane terčom pre islamskych extrémistov.