Gang tínežerov nemal zľutovanie! Fagani dosekali mladého ocka (†19) a ďalšieho muža postrelili

781

Londýnska Metropolitná polícia zverejnila zábery, z ktorých mrazí. Na priemyselné kamere boli zachytení brutálny vrahovia, medzi nimi niektorí len šestnásťroční, ktorí mačetou dosekali na smrť mladíka a otca Kamaliho Gabbidon-Lyncka († 19). Druhého, len o rok staršieho muža, sa predtým pokúsili zavraždiť. Informuje o tom britský Daily Mail.

Dvaja z členov gangu, Tyrell Graham (18) a Sheareem Cookhorn (21) boli uznaní vinnými v piatok. Druhý menovaný má na konte tiež obvinenia z nedovoleného ozbrojovania. Spolu s nimi sú obvinení tiež traja sedemnásťroční mladíci.

Skupina v noci pred útokom na Kamaliho a druhého muža zaparkovala strieborný Peugeot 307 na ulici blízko sídliska Broadwater Farm v Londýne. Automobil sa stal ich miestom stretnutia pred a po útoku.

 Gang nemal  zľutovanie 

Pred vraždou, 22. februára zhruba o siedmej hodíne večer, vyrazilo sedem mužov – pätica obžalovaných a dvaja neznámi útočníci – na bicykloch smerom k stanici metra Wood Green. So sebou mali najmenej päť nožov vrátane mačety a malého meča a pištoľ s brokovnicou.

http://news.met.police.uk/videos/cctv-footage-47133

Akonáhle uvideli svoje obete, okamžite zosadli z byciklov a tasili zbrane. Cookhorn na nich niekoľkokrát vystrelil, ale minul. Jedna zo striel mierila do neďalekého obchodu, kde len zázrakom nezasiahla nikoho zo zákazníkov a obsluhy.

 Gang dobodal obeť v  kaderníctve 

Dvojica mužov, na ktorých gang útočil, sa pokúsila utiecť – rozpŕchli sa rôznymi smermi. Skupina dohnala dvadsaťročného muža, ktorého osemkrát bodla a strelila do chrbta. Kamalimu sa podarilo dostať do auta a v snahe členov gangu vydesiť do nich začal nabiehať.

Vrahovia sa však zastrašiť nenechali a svojimi zbraňami začali na automobil útočiť, pričom sa im podarilo rozbiť okienko. Kamali preto z vozidla vystúpil a a bežal sa ukryť do neďalekého kaderníctva. Mužom sa však podarilo ho dohnať a dobodať na smrť.

 Detektívi si pre prvého prišli o dva  mesiace 

Na bicykloch sa potom útočníci premiestnili k zaparkovanému autu, kde sa prezliekli a oblasť opustili. Aj napriek snahe zdravotníkov Kamali krátko po 3. hodine v noci svojim zraneniam podľahol.

Tyrell Graham a Sheareem Cookhorn

O necelé dva mesiace neskôr – 21. apríla, bol detektívmi zatknutý Tyrell Graham ako prvý z podozrivých. Nasledujúceho dňa bol obvinený. Pre Cookhorna si policajti prišli 2. mája. Nasledoval jeden zo sedemnásťročných mladíkov, ktorý bol zadržaný 16. mája. 10. júla potom detektívi z oddelenia vrážd zatkli ďalších dvoch členov gangu, ktorým v čase činu bolo iba šestnásť rokov.

Ďalší gang Rómov zo Slovenska nútil v Škótsku ženy k prostitúcii. Predávali ich aj do nútených manželstiev