Gangstri zastrelili poslanca priamo pri parlamente

Vražda Jána Duckého bývalého vrcholového politika na Slovensku zostáva stále nepotrestaná aj po 20 rokoch.

995

Argentínsky poslanec Héctor Olivares, ktorého postrelila vo štvrtok pred budovou parlamentu dvojica gangstrov, zomrel. Informovala o tom dnes agentúra Reuters. Pri útoku na mieste prišiel o život zákonodarcov priateľ, štátny úradník Miguel Marcelo Yadón, ktorý bol podľa ministerky bezpečnosti Patrície Bullrichovej zrejme terčom gangstrov.

V piatok bol v súvislosti s útokom zatknutý šesťčlenný zločinecký gang, vrátane oboch útočníkov.

Olivares podstúpil po incidente operácii, jeho stav bol kritický a nažive zostával len vďaka napojeniu na prístroje. V nedeľu zomrel, informovala argentínska štátna agentúra Telam s odvolaním sa na políciu.

Miesto vraždy zo záznamu z bezpečnostnej kamery

Pohnútky k činu boli podľa miestnych médií podľa všetkého osobné, a nie politické. Podľa španielskeho denníka El País Argentína nezažila podobný útok na politika od návratu krajiny k demokracii koncom roka 1983.

Útok sa odohral vo štvrtok ráno krátko pred siedmou miestneho času na námestí pred budovou parlamentu. Podľa záznamu z bezpečnostnej kamery výstrely padli v okamihu, keď Olivares s Yadónem míňali zaparkované auto. Práve z neho na nich útočníci vystrelili. Yadón spadol na zem a poslanec zostal na nohách, ale sa kymácal. Potom vystúpil z auta jeden muž a vzápätí po ňom druhý. Jeden z útočníkov následne nasadol späť do auta a odišiel, druhý zmizol pešo.

Vraha britského poslanca Airey Neavea dodnes nenašli

V piatok ministerka Bullrichová informovala, že bolo zadržaných všetkých šesť členov gangu. Jedeného z podozrivých zatkli pri úteku do zahraničia a ďalšieho dopadli úrady v Uruguaji s pomocou Interpolu.