Gitarista legendárnej rockovej skupiny Queen Brian May (72) prekonal infarkt, v pondelok to oznámil fanúšikom na sociálnych sieťach. Podľa jeho slov je na tom dobre a je rád, že ho aj on má za sebou.

Hospitalizáciu v nemocnici May najskôr odôvodňoval natrhnutým svalom. Nakoniec sa ale rozhodol, že fanúšikom povie celý príbeh, než ho niekto prekrúti. V živom instagramovom vysielaní priznal, že okrem ohromnej ​​svalovej bolesti prekonal tiež infarkt.

„Zmienil som sa vám, že mám pretrhnutý sval, to bola prvá diagnóza, a všetci sme mali za to, že sa to stalo počas zahradničenia.“ May uviedol, že ho bolelo na zadku, pôvodca agonická bolesť však nebola žiadna nehoda, ale prekliatie povolania.

„Bol to zápal sedacieho nervu, bolesť, ako keď vám niekto bodá skrutkovačom do chrbta. Zistili sme to až na magnetickej rezonancii. A prečo sa to stalo? Ale, 50 rokov behám s gitarou na ľavom ramene, to sa nemôže zaobísť bez následkov,“ pokračoval člen Queen.

Na festivale počas vystúpenia zastrelili známeho muzikanta

„To je jedna strana príbehu, zvyšok je o niečo bizarnejšie. Bol som prekvapený, pretože som sa mal za zdravého chlapíka a všetci mi hovorili, že mám dobrý tlak a srdce mi bije v poriadku. Každopádne som počas toho tiež prekonal menší infarkt.“

Smutná správa: Smrť speváčky švédskej kapely Roxette.

Brian prežíval 40 minút nepríjemné bolesti na hrudníku, v rukách a nadmerne sa potil, klasické príznaky srdcovej príhody. Našťastie to bol menší infarkt, operácie srdca nebola potrebná. Teraz je v domácej starostlivosti a zotavuje sa zo zranenia. „Som rád, že už aj ja patrím do toho klubu,“ uzavrel gitarista.