Google predstavil nový nástroj Data GIF Maker, vďaka ktorému je možné porovnávať vami vybrané dáta v prehľadnom GIFu.

Dáta GIF Maker má umožniť prezentáciu dát a prehľadov úplne novým spôsobom.

Do Data GIF Makeru vkladáte dáta manuálne a je teda jedno, či využijete dáta vlastné, alebo tie z Google Trends. Dáta GIF Maker môžete využiť napríklad pre porovnanie konkurenčných vyhľadávacích dotazov, vyššie predaje, atď.

Samotný proces tvorby je veľmi jednoduchý. Najprv vyplníte názvy porovnávaných položiek, ich hodnoty a typ vzorky dát a pomocou tlačidla „Lauch comparison“ = spustiť porovnávanie, si vytvoríte vlastný porovnávací GIF.

Aj keď sa jedná o zaujímavú podobu prezentácie dát, je potrebné si s možnosťami viac vyhrať a zistiť, ako sa v GIFu správajú. Ak máte napríklad jedeného zástupcu dát oveľa menšieho, než druhého a charakteristika dát obsahuje veľa znakov, nemusí sa do GIFu zmestiť.

Jednotlivým položkám si môžete priradiť jednu zo štyroch základných farieb, hotový potom ide následne stiahnuť v nízkej alebo vysokej kvalite. Vysoká kvalita sa pochopiteľne sťahuje dlhšie a je vhodnejšia pre zdieľanie na sociálnych sieťach.

Jedná sa síce o veľmi drobný nástroj, ale môže ľahko urobiť vaše články zaujímavejšími pre čitateľa. GIFy preukázateľne zvyšujú sledovanosť na sociálnych sieťach.