Plus size modelka Ashley Grahamová (28) sa spolu so svojimi štíhlejšími kolegyňami stala tvárou obálky marcového Vogue. Niektorí fanúšikovia na sociálnych sieťach kritizovali časopis za fotku, na ktorej si Ashley zakrýva stehno. Podľa nich chcel magazín docieliť, aby vyzerala štíhlejšie.

Ashley Grahamová na obálke pózuje na pláži spoločne Kendall Jenner, Gigi Hadid a ďalšími štyrmi štíhlymi modelkami, ktoré sa všetky držia za pas navzájom. Len Ashley si rukou zakrýva stehno. Plus size modelka sa však postavila na obranu americkej mutácie magazínu Vogue a na sociálnej sieti napísala, že tú pózu si vymyslela ona sama.
„Ja som sa rozhodla, že budem takto pózovať. Nikto mi nehovoril, čo mám robiť,“ uviedla ku komentárom fanúšikov.

Dream. Come. True! THANK YOU @voguemagazine for having me on your cover!! 📸 @inezandvinoodh #diversity #inclusion #thenewnorm #fearlesswomen #vogue125

Fotka uverejnená používateľom A S H L E Y G R A H A M (@theashleygraham),


Grahamová pri výške 175 centimetrov váži 91 kíl, má miery 97-76-114 a konfekčnú veľkosť 44. Už v minulosti sa niekoľkokrát vyjadrovala k nie úplne pozitívnym reakciám na svoje fotky. Už si vraj zvykla, že sa proste nezavďačí všetkým.

„Pre niektorých ľudí som až moc dobre vyvinutá. Pre iných príliš vysoká, mám veľmi veľké poprsie, som príliš hlasná, a teraz príliš malá. Príliš moc, ale zároveň nie dosť. Keď zverejním fotku z dobrého uhla, kritizujú ma, že chcem vyzerať štíhlejšie. Keď ukážem fotky s celulitídou, striami a faldami, obviňujú ma z podpory obezity,“ posťažovala sa modelka s tým, že zostuzování ľudí kvôli postave musí skončiť.

Brunetka začala s modelingom už v 12 rokoch. Objavila sa na obálke kanadskej edície Elle, robila tiež reklamu na Levi’s. Modelka sa v roku 2010 vydala za filmára Justina Ervina.

@voguemagazine

Fotka uverejnená používateľom A S H L E Y G R A H A M (@theashleygraham),


Okrem predvádzania a fotenia sa venuje aj návrhárstvu. V roku 2013 navrhla kolekciu spodnej bielizne pre kanadského predajca odevov nadmerných veľkostí Addition Elle. O tri roky neskôr sa stala prvou modelkou bielizne nadmerných veľkostí, ktorá sa objavila na obálke plavkového vydania časopisu Sports Illustrated.