Britská televízna stanica BBC nakrútila dokument s členom kráľovskej rodiny princom Adrewem, ktorý je spojovaný s osobou miliardára Jeffreyho Epsteina a jeho pedofilnými škandálmi. Sám princ navyše takisto čelí obvineniam z pohlavného styku s neplnoletou.

Hoci miliardár Jeffrey Epstein († 66), súdený za zneužívanie maloletých dievčat, spáchal v auguste v cele samovraždu, jeho kauza ide ďalej. Hlavne preto, že je do nej namočená rad osobností na čele s princom Andrewom (59). Ten teraz dostal možnosť sa očistiť, avšak v rozhovore pre BBC namiesto toho ponúkol prehliadku protirečení a mnohokrát až absurdných vyjadrenia.

 „Princ Andrew a  škandály“ 

Hlavnou témou relácie BBC s názvom „Princ Andrew a škandály okolo Epsteina“, ktorý cez víkend sledovali milióny divákov, bolo obvinenie Virginie Robertsovej (35), že ju Andrew ako sedemnásťročnú opakovane zneužil. Konkrétne 10. marca 2001.

„Nespomínam si, že by som sa s tou dámou niekedy stretol,“ vyhlasoval syn Alžbety II. (93) skalopevne, aby si vzápätí ako zázrakom presne vybavil, čo onoho dňa robil. „Bol som doma a okolo štvrtej popoludní som vzal dcéru Beatrice na jedlo do PizzaExpress. Pamätám si to, pretože tam často nechodím. „

Moderátorka Emily Maitlisová poukázala na detaily, ktoré o noci s ním Robertsová spomenula. Trebárs na to, že sa veľa potil, čo však princ vehementne popiera. V tom čase vraj mal značne špecifické zdravotné problémy. „Po tom, čo ma vo vojne o Falklandy postrelili, som bol predávkovaný adrenalínom, a ja som sa kvôli tomu skrátka vôbec nepotil,“ tvrdil.

Virginia Robertsová

 Pedofilný  miliardár 

Rozhovor a dokument samotný vznikol po dlhom vyjednávaní medzi Buckinghamským palácom a televíznou stanicou BBC, ktorá sa rozhodla natočiť princa Andrewa a vyspovedať ho ohľadom Jeffreyho Epsteina a škandálov okolo jeho osoby.

Päťdesiatdeväťročného aristokrata si vzala na mušku skúsená novinárka Emily Maitlinsová a už z upútavky na špeciálne vysielanie, ktoré prebehne v sobotu 16. novembra večer na stanici BBC2, je zrejmé, že si pred členom britskej kráľovskej rodiny nebrala žiadne servítky.

V krátkom predstavení relácii napríklad zaznela aj otázka, či mal princ Andrew naozaj pohlavný styk s vtedy sedemnásťročnou Virginiou Robertsovou, ktorá ho z činu po rokoch obvinila práve v súvislosti s pedofilným miliardárom Jeffrym Epsteinom, ktorý ich mal zoznámiť. „Hovorí, že sa s vami stretla v roku 2001, a povedala, že s vami tancovala v nočnom klube Tramp v Londýne. Pokračovalo to vraj sexom s vami v dome v Belgravia, ktorý patril Ghislaine Maxwellovej, vašej kamarátke,“ konštatuje napríklad v rozhovore Maitlisová.

Začala vojna o milióny „zvrhlíka“ Epsteina? Dva dni pred smrťou podpísal závet

 Sklamal  kráľovnú 

„Nemám žiadnu takúto spomienku na to, že by som sa niekedy s touto pani stretol,“ odpovedá novinárke princ Andrew, ktorý na nasledujúcu otázku, či si akokoľvek Robertsovú vybavuje, hovorí rezolútne a mierne podráždené „nie“!

Veľmi kontroverzný moment v rozhovore ale nastane vo chvíli, keď sa novinárka spýta priamo na Epsteina a na to, prečo s ním zostal Andrew kamarát aj potom, čo v roku 2008 vyšli na povrch jeho pedofilné škandály.

„Zostal ste s ním …“ hovorí Emily Maitlinsová, na čo princ reaguje už veľmi zaskočene, kokce a nevie, ako s vetou naložiť. „Zostal som s ním a to je … to je … to je trochu … bolo to tak, že som sa z toho každý deň obviňoval, pretože sa to stalo členovi kráľovskej rodiny a my sa vždy snažíme udržiavať najvyššie štandardy a postupy a ja som ich nechal stranou, navyše tak jednoducho,“ našiel potom slová Andrew.
V jednej časti rozhovoru Andrew dokonca priznáva, že svojimi hlúpymi rozhodnutiami sklamal kráľovnú i celú kráľovskú rodinu.

Slovenka Naďa sexuálnou otrokyňou miliardára Epsteina!

Kráľovská rodina dlho váhala nad tým, či privolia k otvorenému rozhovoru, v ktorom nebude princ Andrew vedieť vopred otázky, ale nakoniec k nemu skutočne došlo. „Jeho kráľovská výsosť cítila, že je čas zopakovať vyhlásenie v televíznom rozhovore, kde na otázky odpovie otvorene, jasne a verejne,“ povedal pre Mirror zdroj z Buckinghamského paláca a doplnil, že je princ Andrew na čele niekoľkých charitatívnych organizácií a škandalózne obvinenia ho zdržujú od jeho dôležité práce.

 Pochybnosti o  samovražde 

Princ Andrew sa dostal do hľadáčika verejnosti v časoch, keď FBI v roku 2008 obvinila jeho blízkeho priateľa, miliardára a bankára Jeffreyho Epsteina z obchodu s ľuďmi a predovšetkým s maloletými dievčatami. Následne sa objavili špekulácie o obvinení z toho, že princ Andrew sám využíval jeho služieb a mal sexuálny styk s jednou neplnoletou. To od prvopočiatku odmieta. Kauza nabrala znova obrátok v tomto roku, kedy Epstein spáchal vo svojej newyorskej cele samovraždu, o ktorej sú stále pochybnosti.

Americký miliardár Epstein si vybudoval celú sieť k dievčat. Čelí obvineniam zo zneužívania maloletých