Hackerským útokom prišiel YouTuber o 2 milióny v kryptomenách

1617

Americký investor do kryptomien, In Bali, zarobil veľký majetok a o svoje úspechy sa delil na svojom YouTube profile. Usporadúval prednášky, kde ľuďom radil, ako začať a ako byť úspešný ako on. Pri jednom zo svojich live streamov však čelil hackerskému útoku. Pred očami svojich fanúšikov bol okradnutý o 2 milióny dolárov, ktoré získal investíciou do kryptomien.

Investovanie do kryptomien je istou investíciou, ale orientovať sa v tomto podnikaniu je veľmi náročne. Práve preto sa tomuto podnikaniu nevenuje príliš veľa ľudí. Pri investovaní do kryptomien prebieha všetko online. Je dôležité mať skvele zabezpečený počítač a prístup. Práve zabezpečenie bolo v prípade Ina Baliho kľúčové. Cez jeho emailovú adresu Gmail sa hackeri dostali do cloudu, kde našli prístupové heslá k všetkým jeho peňaženkám a účtom. Bali mohol len sledovať, ako prichádza o získané peniaze.

Bali vo svojom live streamu odpovedal na otázky a komentáre fanúšikov. Jedným komentárom bol tiež upozornený, že má hacknuty počítač, len že Bali tomu nevenoval pozornosť. V kometárov stálo: „In, vieš, že niekto previedol všetky kryptomeny preč z tvojho účtu? Dúfam, že to máš pod kontrolou.“ In pokračoval vo svojom vysielaní a tak mohli fanúšikovia pozorovať, reakcie slávneho YouTuber na krádež. Bali bol upozornený, že bol odhlásený zo svojho účtu a potom už nemohol nič robiť. Mohol len pozorovať, ako obnos peňazí zmizol z jeho účtu.

Môže za to YouTuber?

Bali tvrdí, že mu nejde o peniaze, ale o to, aby bol hacker zadržaný. Zároveň priznáva, že podcenil svoje zabezpečenie účtov a tvrdo na to doplatil. Slávny YouTuber spolupracuje aj s FBI. Aj cez to, že je Bali v kauze tým poškodeným, čelí vlne kritiky a obvineniam od svojich fanúšikov. S prihliadnutím na to, že sa zisky z podnikania s kryptomien v Amerike dania, obviňujú Ina, že hackerské útoky na verejnosť nahral a peniaze previedol na svoj anonymný účet. Túto verziu však Bali nekompromisne odmieta.

In Bali usporadúval prednášky, kde popisoval svoju cestu k úspechu a upozorňoval na chyby, ktorých sa ľudí v kryptopodnikaní dopúšťa. Možno aj to bolo príčinou hackerského útoku. Bol príliš na očiach a mal veľký, ľahko napadnuteľný, úspech.