Divákom budú určite chýbať zápasy so špičkovými mužstvami z KHL, aké boli hlavne v prvých sezónach na domácom ľade. Zo začiatku bude pravdepodobne ťažké zaplniť divákmi domácu arénu zápasmi z mužstvami Tipsport Ligy.

Slovan sa po svojom ukončení v KHL prihlásil do domácej ligy, To bolo podmienené podmienkou uhradiť svoje dlhy, respektíve sa dohodnúť s hráčmi na splátkových kalendároch.

Výkonnému výboru zástupcovia Slovana preukázali formálne splnenie podmienok, to znamená, že sa dohodli aj s poslednými štyrmi hráčmi. Už dvom hráčomm fyzicky aj peniaze nabehli na účet, zvyšní dvaja majú peniaze na ceste, nakoľko bankové prevody môžu trvať dlhšie.

Situácia okolo Slovana je stále citlivá, pretože evidujeme sumu okolo 2,3 milióna eur, ktorá by mala byť splatená do konca budúcoročného apríla pravidelnými mesačnými splátkami. Ak by Slovan nesplatil dlhy, dostal by sa do konkurzu. Zároveň mu hrozí to, že môže dôjsť k odobratiu licencie. Teraz je to na Slovane, aby napĺňal svoje sľuby.

Ligová rada sa bude snažiť spracovať návrh čo najrýchlejšie, t.j. počas najbližších dní. Licencia by mala byť udelená najneskôr tri dni pred štartom súťaže.