Herec Ady Hajdu rozprával malým pacientom, ako mláti kolegov

770

Malých pacientov hospitalizovaných na oddelení onkológie a hematológie v Detskej fakultnej nemocnici (DFN) v Košiciach prišiel dnes pozdraviť známy herec a vtipkár Ady Hajdu.

Rozprával im zážitky zo svojej 30-ročnej hereckej kariéry, ale aj o tom, ako nakrúca bitkárske scénky s kolegami. „Všetko je taký jemný podvod v televízii,“ vysvetľoval so smiechom.

Spomenul aj niektoré svoje roly v seriáloch. „Ja tam nehrám doktora, ale takú trúbu.“ Deťom tiež vysvetľoval, aké to je, keď herec zabudne svoj text. „Niekedy to robíme naschvál, že sa pomýlime.“

Hajdu sa nezabudol pochváliť, že vďaka herectvu má viac manželiek, pričom sem-tam niektorú z nich podvedie. Vzápätí priznal, že za to už na ulici „schytal“ od jednej staršej rozčúlenej pani, ktorá mu to vyčítala.

Ady Hajdu pre TASR v rozhovore povedal, že aj keď sú takéto návštevy chorých detičiek pre neho ťažké, vždy je pre neho víťazstvom, keď zbadá ich úsmev.

Spomenul, že ako malý bol vážnejšie chorý v nemocnici a tiež sa tešil darčekom a návštevám. Hajdu chodí pomáhať aj Eve Sirackej do neziskovej organizácie Liga proti Rakovine. Vyrastal vraj s jej synom, preto sa dobre poznajú.