Quentin Tarantino ľutuje natáčanie scény vo filme Kill Bill, pri ktorej sa Uma Thurman zranila

Americký oscarový režisér Quentin Tarantino veľmi ľutuje incidentu pri natáčaní snímky Kill Bill z roku 2003, kedy sa herečka Uma Thurmanová zranila. Thurmanová v uplynulom týždni verejne obvinila filmového producenta Harveyho Weinsteina, že ju sexuálne napadol, a v rozhovore s denníkom The New York Times pri tejto príležitosti spomenula aj to, že ju Tarantino prinútil k nebezpečnému kúsku v aute.

Hollywoodska herečka vyhlásila, že ju režisér prinútil, aby riadila auto, ktoré podľa nej nebolo v poriadku a v ktorom sa necítila dobre. Pri jazde ale stratila kontrolu nad vozidlom a narazila do palmy. Nemocnicu opustila s golierom okolo krku, zraneným kolenom a otrasom mozgu, následne sa s Tarantinom pohádala.

„Obvinila som ho, že sa ma pokúsil zabiť. Bol z toho veľmi nahnevaný, čo chápem, pretože to necítil tak, že ma chcel zabiť,“ povedala.

Herečka sa Tarantina zastala

Thurman nahrávku nehody zverejnila na Instagrame, kde sa režiséra zastala, lebo tú udalosť sám ľutuje. Ocenila tiež to, že jej záznam po rokoch vydal, hoci vedel, že ho to môže poškodiť.

Tarantino teraz v rozhovore s portálom Deadline povedal, že nájsť nahrávku bolo ťažké a že to znamenalo prejsť v archíve veľa krabíc. Povedal tiež, že s Thurmanovou majú očividne na udalosť odlišné názory, vrátane toho, ako sa nehoda prihodila.

„Obvinila ma z nehody a mala právo na to ma obviniť. Nechcel som, aby sa toto stalo,“ povedal Tarantino s tým, že herečku uistil, že cesta je bezpečná, hoci nebola, a že natáčanie scény nikto nepovažoval za nebezpečný kúsok. Ohradil sa ale proti vyznenie článku v The New York Times, ktorý ho vykreslil ako človeka zodpovedného za zranenie Thurmanovej.