Hľadajú hrob mafiána so skleneným okom, ktorého vraždu si vraj objednal syn exstarostu

761

Policajti prečesávajú dedinu Dolný Chotár na južnom Slovensku. Práve tam mal údajne zakopať telo presláveného mafiána Róberta Niguta alias Luciana nájomný vrah Ladislav A. Polícii povedal, že jeho telo zakopal na lúke pri moste cez Čiernu vodu. Vraždu mafiána so skleneným okom si mal u Ladislava A. objednať syn starostu Dolného Chotára František D. ml.

Pravá ruka košického šéfa podsvetia Roberta Okoličányho, Róbert Nigut, bol naposledy videný v roku 2013. Mafián so skleneným okom, ktorého prezývali Luciano, zmizol potom, čo sa pokúsil neúspešne zabiť podnikateľa Mariana K.

K neúspešnému atentátu došlo na kopci Jahodná pri Košiciach, kde sa Nigut so svojim komplicom Gabrielom Hojsákom pokúsil podnikateľa rozstrieľať samopalom. Podnikateľovi sa ale podarilo ujsť.

Mafiánskeho bossa pustili na slobodu zomrieť. Pustili ho len pred 10 dňami

„Za tento skutok už boli odsúdení jeho vykonávatelia. Strelec Róbert Nigut na 25 rokov odňatia slobody,“ uviedol pre Noviny Plus hovorca Prezídia Policajného zboru Slovenskej republiky Michal Slivka. Vodič Niguta Gabriel Hojsák dostal pätnásť rokov za mrežami. Mafiánsky vrah Luciano ale zmizol. Ukrývať sa mal v Maďarsku, kde mu údajne poskytol azyl syn starostu Dolného Chotára František D. mladší. Jeho otec mal pletky s mafiánmi.

Nakoniec to bol ale údajne František D., kto si objednal vraždu Niguta. Podľa informácií sa vraj mal báť, že začne Nigut spolupracovať s políciou, a na vraždu si najal nájomných vrahov Ladislava A. a Juraja B. Niguta údajne zastrelili, jeho telo dali do kufra auta a potom ho mali zakopať pri obci Dolný Chotár. Práve tam policajti zahájili pátraciu akciu. Ladislav A. im údajne povedal, že telo leží blízko mosta cez rieku Čierna voda. Do dediny smerovali bagre a ďalšia technika.

Vrah prezývaný Hrobár je pred súdom pre 5 vrážd! Účtovníka vraj zomlel v mlynčeku na mäso a manželku hodil do klietky s levom!

Starosta František D. a jeho syn dostali v roku 2021 dvadsaťpäť rokov za niekoľko vrážd, ekonomickú trestnú činnosť a členstvo v gangu. Starosta sa ale nakoniec po odvolaní dostal von. Väzenie opustil s monitorovacím náramkom.