Hnutie Femen, ktoré sa preslávilo škandalóznymi akciami polonahých aktivistiek na Ukrajine, v Rusku aj na západe Európy, sa už v roku 2015 fakticky rozpadlo. Od tej doby sú všetky akcie už len vlastnými iniciatívami jednotlivých demonštrantiek, aj keď sa konajú pod značkou Femen. Uviedla to jedna zo zakladateliek hnutia Jána Ždanovová.
Femen 01    „Tím, ktorý sme predtým mali, už neexistuje,“ povedala Ždanovová ukrajinskému servera Apostrof.

Vo Francúzsku, Španielsku a na Ukrajine podľa nej zostalo niekoľko aktivistiek, ktoré sa čas od času pokúšajú čosi podnikať. Všetkému ale chýba „systém a koncepcia, aké existovali na začiatku, kedy sme každý deň, bez voľna a prázdnin, pracovali pre blaho našej myšlienky. To všetko skončilo,“ poznamenala aktivistka.

Hnutie Femen v roku 2013 prenieslo svoje sídlo do Francúzska, kde ešte pôsobilo dva roky, než podľa Ždanovové „všetko začalo praskať vo švíkoch a rozpadlo sa“. „V súčasnosti Femen už nie je organizácia, ale štýl protestu. Proste si privlastňujú štýl protestu, ktorý sme vytvárali počas existencie našej organizácie,“ usúdila o nástupkyni.
Femen 02    Hnutie, založenej v roku 2008, začínalo protesty, kedy sa na verejných miestach náhle zjavovali do pása vyzlečené aktivistky s heslami namaľovanými na prsiach. Tieto akcie podnikli aj u hlavnej moskovskej katedrály, pri moskovskom sídle plynárenského gigantu Gazprom či v jednej volebnej miestnosti počas prezidentských volieb.
Femen 04 Femen 03 Femen 05 Femen 06