Hollywoodske filmové štúdio Miramax kúpil štátny investor z Kataru

1053

Finančné podmienky transakcie firmy nezverejnili.

Bein prevzala celú spoločnosť Miramax od skupiny investorov zahŕňajúci katarský štátny investičný fond Qatar Investment Authority. Ten v roku 2010 spolu s investičnou firmou Colony Capital kúpil Miramax za 660 miliónov dolárov od spoločnosti Walt Disney.

Miramax v roku 1979 založili bratia Bob a Harvey Weinsteinové. Spoločnosť Walt Disney štúdio prevzala v roku 2003 len za 60 miliónov dolárov. Miramax má vo svojom archíve viac ako 700 titulov a vlastné práva k stovkám hollywoodskych filmov, ako sú Denník Bridget Jonesovej či Anglický pacient.

Spoločnosť Bein uviedla, že Miramax bude naďalej fungovať ako nezávislé filmové a televízne štúdio. Tento rok sa bude Miramax podieľať na financovaní a distribúciu niekoľkých celovečerných filmov, vrátane snímok Dieťa Bridget Jonesovej a Santa je úchyl 2, uviedla agentúra Reuters.

Spoločnosť Bein prevádzkuje filmové a športové televízne kanály v 24 krajinách, okrem iného v Spojených štátoch, Francúzsku a Austrálii. Firma uviedla, že prevzatie Miramaxe podporí jej plány na expanziu v zábavnom priemysle.