Horor v rómskej osade! Do psa zasekli sekeru, druhého porezali!

Ochrancovia ponúkajú odmenu za dolapenie páchateľa

1403

Jedného psa napadli sekerou, druhému chceli urezať penis! Záchrancovia zvierat náhodne našli dvoch napadnutých psov. Jeden zomrel pri operácii, druhého museli uspať. Fotografie nie sú vhodné pre slabšie povahy.

FOTO: Československý kastračný program

Slovenskí ochrancovia zvierat náhodne našli v osade Huncovice jedného psíka. Ležal na zemi a v tele mal obrovskú otvorenú ranu! Podľa komunity Udaj svojho množiteľa mal psa niekto napadnúť sekerou.

„Psa sme našli bezvládne ležať v osade s obrovskou otvorenou ranou, cez ktorú bolo vidieť pri manipulácii do hrudníka, a predná noha mu len tak visela,“ napísali na facebooku. Podľa nich pes trpel veľkými bolesťami, v rane mal aj červov.

Okamžite ho preto previezli na veterinárnu kliniku do Popradu, kde ho okamžite operovali. Bohužiaľ im ale na sále zomrel. Vyšetrenie ďalej ukázalo, že išlo o inak úplne zdravého jedinca. „Niekto sa ho týmto krutým spôsobom pokúsil zabiť,“ myslí si ochrancovia. Pes vraj trpel bolesťami niekoľko dní.

 Ďalšie napadnutý  pes! 

Keď v osade pátrali ďalej, nestačili sa diviť! O pár metrov ďalej bol nájdený ďalší vážne zranený pes. „Mal obrovskú ranu od brucha až po semenníky, niekto mu chcel odrezať penis! Ležal bez pomoci po niekoľko dní, nemohol chodiť, trpel hroznými bolesťami,“ opisovali svoje zážitky ďalej.

Rana u druhého psa bola plná hnisu, prišlo sa aj na to, že mal trieštivú zlomeninu panvy! Prvý operáciu, keď mu ošetrovali rany, našťastie prežil, jeho stav bol ale vážny, a tak ho museli veterinári podľa Československého kastračného programu uspať.

Ako deti v rómskej osade zabíjajú a týrajú psov. Obesia ich, umlátia kameňom alebo kladivom!

 Odmena za  informácie 

Nálezcovia psov si myslia, že by páchateľov mohlo byť viac. „Neveríme, že by statného a dospelého ovčiaka udržal jeden človek. Preto predpokladáme, že je páchateľov viac,“ myslia si členovia Československého kastračného programu.

Labky aj tlamu mala previazané drôtom utiahnutým až na kosť. Fenka zviazaná do kozľa čakala na smrť štyri dni

Obrátili sa preto na širokú verejnosť s prosbou: „Informácie o páchateľovi / páchateľoch budú odmenení na ruku sumou 300 eur, ak sa ukáže, že sú pravdivé,“ zakončili s tým, že im tip na páchateľa môže ktokoľvek podať cez správy na facebook, alebo rovno na tiesňovú linku slovenskej polície.