Hororové situácie z nemocnice! Mŕtve telá sa hromadia na chodbách, márnice sú preplnené

1191

Šokujúce fotografie ako z hororového filmu zachytávajú situáciu v americkom New Yorku. Na snímkach, ktoré ukazujú krutú realitu pandémie, sú mŕtve telá zabalená v oranžových vreciach na nosidlách odložená v nemocničnej chodbe! Newyorské márnice praskajú vo švíkoch a tela už nie je kam dávať.

Epicentrom nákazy koronavírusom sa stalo v Spojených štátoch jedno z najľudnatejších miest New York. Chorobou covid-19 sa v meste nakazili desaťtisíce ľudí a tisícky mu podľahli. Newyorské úrady vydali hororové fotografie, ktoré pochádza z nemocnice Wyckoff Heights Medical Center ležiacej v newyorskom Brooklyne.

Chorých nad 75 nechávame zomrieť, hovorí slovenská lekárka o hrôze v Španielsku

Počet úmrtí kvôli nákaze neustále stúpa a márnice sú preplnené. Mŕtve telá nie je kam ukladať a tak často končia na chodbe. Chodby spomínanej brooklinskej nemocnice sú tak zaplavené mŕtvymi telami zabalenými do oranžových vakov, ktoré čakajú na prevoz do chladiacich vozov pristavených k nemocniciam.

K chladiacim vozidlám, ktoré dočasne v New Yorku nahrádzajú márnice, ktoré nemajú kapacitu, je privážajú zdravotníci oblečení do ochranných oblekov. V New Yorku pomaly kolabuje zdravotnícky systém, zdravotnícke zariadenia nestíhajú a zamestnanci sú vyčerpaní. Na jednej z fotografií je zachytený zdravotný brat Brian Stephen, ktorý pracuje na ambulancii, ako sa opiera o múrik v ochrannom obleku a o pauze počas vyčerpávajúci smeny si užíva cigaretu.

Británia kolektívnu imunitu skúšala, potom sa vydesila!