Hororové video! Adrenalínový zážitok a boj o holý život zažil spolujazdec na rogale! Visel za ruky 1,2 km nad horami! Pilot ho totiž zabudol pripútať!

2259

Na dovolenku do Švajčiarska vyrazil YouTuber Chris Gursky. Chcel si pozrieť tamojší malebnú prírodu z výšky a tak sa hneď prvý deň pobytu rozhodol, že skúsi let na rogale. Razom sa však jeho pokojná dovolenka zmenila v adrenalínový zážitok a boj o holý život! Pilot totiž zabudol jeho postroj zavesiť ku klzáku a Chris visel za ruky 1,2 km nad horami, kde nebolo možné pristáť!

Dovolenka slúži na to, aby si človek oddýchol a skúsil nové veci. To presne mal v pláne urobiť Chris Gursky, ktorý vyrazil na dovolenku do Švajčiarska. Slávny YouTuber však nehodlal stráviť svoje dni voľna na hoteli a rozhodol sa, že si krásnu krajinu plnú zelene pozrie z výšky.

Sekundy medzi životom a smrťou

Vyrazil preto na vyhliadkový let, avšak namiesto toho aby si užíval pohľad na krásne pahorky hôr a zelené lúky, bojoval o holý život! Pilot totiž postroj Chrisa nepripevnil k rogalu a potom, čo sa stroj odlepil od zeme, Chris voľne visel vo výške 1,2 km nad zemou. Muž sa so všetkými silami držal klzáku a inštruktora, avšak rýchlo začal strácať sily. Desivý let zachytila ​​kamera a Chris napokon video publikoval na youtube.

Visel kilometer nad zemou!

Vo videu je počuť, ako vysilený pasažier hovorí, že sa už neudrží. Pilot mal problémy manévrovať a nájsť miesto na pristátie. Po nekonečných dvoch minútach pilot so strojom začal klesať a pristávať na lúke.

Počas záverečného manévru rogalo viditeľne nabralo rýchlosť, a keď už bolo pár metrov nad zemou, Chris sa pustil a dopadol na tvrdú zem. YouTuber našťastie let trvajúci neuveriteľné dve minúty prežil, ale zlomil si zápästie a musel byť prevezený do nemocnice, kde podstúpil operáciu.

„Celé dve minúty a štrnásť sekúnd som bojoval o život! Pristátie bolo drsné, ale prežil som, aby som mohol rozprávať svoj príbeh,“ povedal pre DailyMail Chris. Hoci po lete skončil v nemocnici, rozhodne sa nezľakol a hodlá ísť na rogalo znova. „Hodlám ísť na rogalo znova, svoj prvý let som si vôbec neužil,“ vyhlásil.

Žralok útočil v obľúbenom letovisku, jeho obeť útok neprežila. Je to prvá obeť za 80 rokov