Hororový internát so stovkami detských kostier! Hroby kopali malé dievčatká, opísal svedok

3441

Alex Watts strávil dohromady dva roky v dvoch rôznych internátnych školách. Potom, čo boli nájdené pozostatky 215 detí na pozemku internátnej školy v kanadskom Kamloops, sa tento preživší rozhodol prehovoriť o tom, aké na podobných školách panovali podmienky.

„Ja som vždy vedel, že sa na pozemkoch internátnych škôl nachádzajú pozostatky,“ uviedol Watts, ktorý bol na podobnú školu privedený v ôsmich rokoch. Podľa svojich slov nebol z objavov pozostatkov v Kamloops prekvapený. „Mňa skôr zaráža, že im to trvalo tak dlho,“ dodáva a smúti za obete.

Hoci sa v príbehoch týchto školských detí objavujú príbehy o tom, ako sa opäť šťastne zišli so svojou rodinou, Watts to poprel. „Viem, že sa nikdy domov nevrátili,“ povedal. Rozhovoril sa o hrozných praktikách, kedy videl malé dievčatká kopať hroby pre iné z detí. „Nevedeli, pre koho tie hroby kopú. Pochovávali malé deti,“ vysvetlil.

Watts prežil dni svojej mladosti na školách v Port Alberne a v Alert Bay. Toho času zažil mnohé utrpenia. Okrem iného aj sexuálne násilie. K prípadu objavov pozostatkov v Kamloops dodáva, že nejde o posledný prípad. „Mali by sa zamerať aj na ďalšie lokality. Tie stratené duše tam totiž sú a treba im dopriať pokoj,“ uviedol.

Mníšky, ktoré sa mali starať s láskou o 65 detí, ich namiesto toho mučili. Topili ich v záchodoch a pálili im ruky…

Watts verí, že internát prežil, aby o ňom mohol ďalej rozprávať. Väčšina preživších podľa neho o tomto utrpení hovoriť nechce. „Môj brat taktiež prežil, ale nikdy o tom nehovoril. Vnútorne s tým bojuje, ale neprejavuje sa,“ povedal. „Poznám ale ženu, ktorá sa podelila s ostatnými o tom, že musela kopať hroby, keď bola malá,“ dodal Watts tým, že sa pred pár rokmi začal stretávať s ostatnými pozostalými.

Mrzí ho, že sa dnešné malé deti neučia o histórii. Ľudia si podľa neho prežili moc veľká traumy na to, aby sa nad tým dalo len mávnuť rukou, že už je to preč. „Ľudia mi hovoria, že sa mám cez to jednoducho preniesť. To je nezmysel, ako sa mám cez niečo také preniesť?“ Pýta sa.

V susednom Poľsku sadistická mníška roky bila siroty do krvi a nechala ich znásilňovať

Sám chce dosiahnuť dva ciele. Nechce, aby ho niekto ľutoval, ale je podľa neho dôležité, aby sa o praktikách na týchto školách hovorilo.