Horúčka sobotňajšej noci pokračuje

1850

Peter neznáša nedochvíľnych ľudí, s čím som bola vopred oboznámená, no jeho telefonát polhodinu pred realizovaním spoločného interview oznamujúci, že je už na mieste, mi celkom pekne zavaril… 
Nahodený v prázdninovom outfite sa privítame. Po pár úvodných slovách a posťažovaní sa na triesky v rukách, ktoré si Peter uhnal pri vlastnoručnom kladení parkiet, rozhovor naberá obrátky. 

Odjakživa si sa chcel venovať tancu? 
Nad tým, či som sa chcel venovať tancu, som ani nestihol rozmýšľať. Moja mama totiž vzala veci do svojich rúk a do tanečnej ma jednoducho dotiahla. Keď som bol malý, doma som sa s nadšením pokyvkával do rytmu čohokoľvek a to mame stačilo na to, aby zo mňa chcela mať tanečníka. Ja som sa samozrejme najprv bránil zubami nechtami, ako by sa bránil každý chalan v mojom veku, no neskôr, keďže sme boli dobrá partia, tancovanie sa mi zapáčilo a zostal som pri ňom až dodnes. Ak by ma mama nebola vzala na toto miesto, možno by som skončil ako niektorí moji rovesníci pri drogách …

 

Aké zmeny ti priniesol tento rok?
Tento rok bol celkovo dosť prevratný, okrem fantastického ukončenia Let´s Dance sa mi podarilo skončiť vysokú školu a s Jánom Ďurovčíkom začať tanečnú školu Dansovia. 

 

Najvýraznejším znakom povahy strelcov je bezvýhradné uznávanie autority, súhlasíš? 
To sa hovorí o strelcoch? Ja sa v týchto veciach vôbec nevyznám, raz mi kamarátka urobila osobný horoskop a tam mi vyšlo práve naopak, že neuznávam autority. Uznávam ľudí, ktorí niečo dosiahli svojim snažením, napríklad mojich učiteľov. Som ochotný priučiť sa a počúvať ale dáke bezvýhradné uznávanie mi najskôr nehrozí. 

 

Kto bol iniciátorom nápadu na založenie tanečnej školy, ty alebo Ján Ďurovčík? 
Iniciatíva bola z oboch strán rovnaká. 

Ako ste prišli na meno Dansovia? 
Názov je zložený z dvoch slov z dans-tanec a via zo španielskeho označenia pre cestu. 

 

Budete len patrónmi a majiteľmi tanečnej školy alebo si z času na čas aj vyhrniete rukávy a pustíte sa do výučby študentov sami?
Ja budem pravidelne vyučovať, skoro všetky kategórie, ktoré máme v našej tanečnej škole. Vzhľadom na to, že Ján má toho viac, z času na čas ak vypadne učiteľ bude hodinu suplovať on. 

 

Okrem vašich známych tvári zapojíte do tanečnej školy aj iných tanečníkov z Let´s dance? 
Áno bude s nami spolupracovať aj Barbora Jančinová ale tým to už končí.

 

Predchádza prihláseniu na tanečnú školu aj nábor alebo beriete ľudí bez ohľadu na ich tanečnú pokročilosť? 
Talentové skúšky typu „urobte kotrmelec  ukončený v trojtým rittbergerom“ sa konať nebude. Prihlásiť sa bude môcť každý kto bude mať chuť naučiť sa tancovať, avšak triedy budú limitované maximálnym počtom žiakov štrnásť. 

 

Neobávaš sa konkurencie a možného založenia ďalších tanečných škôl inými tanečníkmi? Ňarjaš tak už urobil, ste si konkurenciou alebo sa tolerujete?
Každý dobrý tanečník má v kútiku srdca ambíciu osamostatniť sa od svojej materskej školy a založiť si vlastnú. Konkurencie sa zatiaľ neobávam, na Bratislavu je zatiaľ tanečných škôl málo a trend tancovania sa stále stupňuje. Navyše každá škola je niečím špecifická. S Erikom Ňarjašom sa tolerujeme, dokonca tam bol pokus o spoluprácu, ja však chcem začať krok po kroku a postupne sa vyvíjať. 

 

Slovenský showbiz a ty? Cítiš sa v ňom ako ryba vo vode alebo skôr ako slon v porceláne? 
Asi skôr ako ryba vo vode, navyše z akcií väčšinou rýchlo odplávam do svojho súkromia za vlastnou zábavou. Porozprávam sa so známymi a plávam preč.

 

Ak by si mal prijať účinkovanie v ďalšej tanečnej show, ktorú ženskú celebritu by chcel za tanečnú partnerku?
Účinkovanie v ďalšej tanečnej show by som už určite neprijal, pretože už by to bolo iba horšie. Let´s dance bolo perfektné, preto si to nechcem pokaziť. 

 

Ako vyzerá tvoj ideálny deň? 
Ja mám ideálny deň skoro každý deň. Som typický Bratislavčan vyhľadávam miestne kaviarne, reštaurácie, centrum mesta je mojim druhým domovom. 

 

Diskotéky, predstavujú miesto ktoré vyhľadávaš? 
Vyhľadávam skôr podniky na príjemné posedenie a komunikáciu s kamarátmi, ale ak sa pritrafí spontánne rozhodnutie o tom, že sa pôjde niekam do klubu, nebránim sa. 

 

Prijímaš pozvania do tanca? 
Áno, prečo nie? Raz sa mi stalo, že ma dámy pozvali do tanca, chvíľu na to, ako som pozvanie prijal, sa okolo mňa vytvoril tancujúci kruh a dámy si ma podávali skoro dve hodiny ako takú handru, takže dámy s mierou!!!!! 

 

Musí tvoja budúca manželka vedieť tancovať?
Nemusí, veď ja ju naučím! (smiech)

 

Čo ti prináša v živote najväčšiu radosť? Životný cieľ? 
Špecifické ciele nemám, skôr také všeobecné, prajem si aby sa našej škole darilo a také podobné ciele, ktoré má v živote asi každý.

 

Si teda cieľavedomý alebo nie? 
Som, len skôr tak všeobecne ako špecificky. 

 

Obľúbená pravidelná aktivita okrem tanca? 
Okrem tanca? Chodenie s kamarátmi do kaviarní. 

 

S ktorými zo svetových velikánov by si si chcel zahrať poker? 
(Po dlhom rozmýšľaní a pobádaní sa nakoniec rozhodol) Asi by to bol Fred Aster.

 

Ak by si mohol zmeniť jednu vec v živote čo by to bolo?
(po dlhom rozmýšľaní) Keď sa pozriem spätne na môj život tak ma nič vážnejšie čo by som chcel zmeniť nenapadá. Ale predsa, asi by som bol menej flákal školu a okrem toho ma nič iné nenapadá. Som so svojim životom spokojný. 

 

www.dansovia.sk